Teklifleri pahalı bulan başkan asma köprüyü kendi yaptı

Teklifleri pahalı bulan başkan asma köprüyü kendi yaptı
Teklifleri pahalı bulan başkan asma köprüyü kendi yaptı
- Kahramanmaraş'ın Andırın ilçesinde yayaların ulaşımını kolaylaştırmak için asma köprü yaptırmayı planlayan Belediye Başkanı Tezcan, verilen teklifleri yüksek bulunca tasarımını yaptığı köprüyü işçilerle inşa etti - Andırın Belediye Başkanı Tezcan: - "Firmaların teklifleri çok fazla çıkınca kolları sıvadık, ilçemize güzel bir köprü yaptık"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - MUAMMER COŞKUN - Andırın Belediye Başkanı Baki Tezcan, yayaların ulaşımını kolaylaştırmak için yapmayı planladığı asma köprüyü, firmaların yüksek teklif vermesi üzerine kolları sıvayarak belediye işçileriyle inşa etti.

Kahramanmaraş-Osmaniye karayolunun geçtiği noktaya Yeni Mahalle ile Tufanpaşa Mahallesi'ni köprüyle bağlamak için çalışma başlatan Tezcan, asma köprü yapımı için firmalardan teklif aldı.

Firmaların verdiği fiyatları yüksek bulan Tezcan, 128 metre uzunlukta ve yaklaşık 30 metre yükseklikteki köprüyü kendi tasarladı ve yapımında işçilerle çalıştı.  

Tezcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köprüyü 100 bin liraya mal ettiklerini, firmaların verdiği tekliflerin bunun 10-20 katı olduğunu söyledi.

Köprünün, 140 santimetre genişliğinde olduğunu, 4 çelik halat, 4 çelik sütundan oluştuğunu anlatan Tezcan, "Taban döşemesi dut ağacından. Çelik sütunları cami minaresi şeklinde tasarladık. Kahramanmaraş ve Osmaniye'yi birbirine bağlayan yolun üzerine yaptık" dedi.

Asma köprüyü ışıklandırdıklarını da belirten Tezcan, "Bu da gece ayrı bir güzellik katıyor. İlçeye sanki boğaz köprüsü gibi güzel bir görsellik kazandırıyor" ifadelerini kullandı.

Tufanpaşa Mahallesi'nde yaşayan Resul Yılmaz ise köprünün yapılmasıyla ulaşımın daha da kolaylaştığını belirtti.  

Yeni Mahalle'de ikamet eden Memiş Coşkun da köprünün hem iki mahalleyi birbirine bağladığını hem de ilçeye görsel anlamda güzellik kattığını söyledi.