Terör olaylarına bayraklı tepki

Terör olaylarına bayraklı tepki
Terör olaylarına bayraklı tepki
- Kahramanmaraş'ta son günlerde yaşanan terör olaylarına tepki olarak esnaf ve sürücülere 'Türk Bayrağı' dağıtıldı

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş'ta MHP ve Ülkü Ocakları teşkilatı üyesi bir grup, son günlerde yaşanan terör olaylarına tepki olarak esnaf ve sürücülere Türk Bayrağı dağıttı.

MHP İl Başkanı Süleyman Öner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son günlerde gelen şehit haberleri nedeniyle anaların ve bacıların kan ağladığını belirtti.

Kahramanmaraş'ın bayrağında İstiklal Madalyası olan tek şehir olduğunu anımsatan Öner, vatandaştan konuya hassasiyetle yaklaşmaları gerektiğini ifade ederek, "Analarımız, bacılarımız, kardeşlerimiz ve gençlerimizin hepsi kan ağlıyor. Türk halkı devletinin çelik yumruğunun bir an önce bu teröristlere karşı inmesini beklemektedir. Kahramanmaraşlı bu günleri 90 yıl önce yaşadı. O nedenle hemşehrilerimizden hassasiyet bekliyor ve Türk Bayrağı'na sahip çıkmalarını istiyoruz" diye konuştu.

Öner, yaşanan terör olaylarına karşı Ülkü Ocakları ve MHP teşkilatı olarak bayrak dağıttıklarını sözlerine ekledi.

Ülkü Ocakları İl Başkanı Mesut Kaplan ise yaklaşık üç haftadır 40 'tan fazla şehit haberi geldiğini hatırlatarak, "Hepimizin içi yanmakta bu anlamda da Ülkü Ocakları olarak esnaf ziyareti yapıp onlara bayrak hediye ederek, camlarına asmaları ve tavırlarını göstermeleri noktasında ricada bulunduk" dedi.