TKDK'da 13. çağrı dönemi sözleşmeleri imzalandı

TKDK'da 13. çağrı dönemi sözleşmeleri imzalandı
TKDK'da 13. çağrı dönemi sözleşmeleri imzalandı
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kahramanmaraş Koordinatörü Ahmet Cemil Ceyhan, 13. çağrı dönemine ilişkin...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kahramanmaraş Koordinatörü Ahmet Cemil Ceyhan, 13. çağrı dönemine ilişkin yapılan 325 yaptırım projesi başvurusunun yaklaşık değerinin 228 milyon lira olduğunu söyledi.

Ceyhan, Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda, proje imzalama töreninde yaptığı konuşmada, ilçeden 21 yatırımcıyla süt hayvancılığı ve tıbbi aromatik işletme dallarında proje imzaladıklarını söyledi.

Yatırımların il merkezi ile Elbistan, Afşin, Göksun ve Ekinözü ilçelerindeki kırsal ekonomik kalkınmaya katkı sağlayacağını vurgulayan Ceyhan, şunları kaydetti:

"Kahramanmaraş'ta 325 yatırım proje başvurusu il koordinatörlüğü olarak kabul edildi. Başvurusu yapılan projelerin toplam yatırım tutarı yaklaşık olarak 228 milyon lira oldu. İl koordinatörlüğümüze yapılan başvurulardan, karşılıklı olarak sözleşmeye bağlanan proje sayısı 195'e ulaşmıştır. Kurum ile karşılıklı olarak sözleşmeye bağlanan projelerin incelemelerinde bir eksiklik olmazsa alacağı hibe miktarı 113 milyon lira olacaktır. Ödemesi sona eren projelere ödenen hibe tutarı 50 milyon lirayı aşmış bulunmaktadır" dedi.

Ceyhan,  Elbistan'da 12, Afşin'de 7, Ekinözü ve Göksun ilçesinde ise birer işletme projelerinin sözleşmeye bağlandığını belirtti.

Toplantıya, Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun ve proje sahileri ile diğer ilgililer katıldı.


  ETİKETLER:

  Yatırım

  ,

  Proje

  ,

  Tarım

  ,

  Konferans

  ,

  sanayi

  ,

  lira

  ,

  kurum