Topladıkları kitaplarla 5 okulda kütüphane kurdular

Topladıkları kitaplarla 5 okulda kütüphane kurdular
Topladıkları kitaplarla 5 okulda kütüphane kurdular
- Kahramanmaraş'ta ''Her Evden Bir Kitap Kampanyası'' başlatan öğrencilerin topladığı 7 bin 600 kitapla, 5 okulda kütüphane oluşturuldu

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde bir lisede eğitim gören öğrencilerin başlattığı ''Her Evden Bir Kitap Kampanyası'' ile 5 okulda kütüphane kuruldu.

Elbistan İMKB Gazi Mustafa Kemal Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri, ilçeye uzak mahallelerdeki okullarda kütüphane oluşturmak için ''Her Evden Bir Kitap Kampanyası'' başlattı.

Öğrenciler, kendi imkanlarıyla 7 bin 600 kitap topladı. Kitapları bakımdan geçiren öğrenciler, bunları ilçede kütüphanesi bulunmayan Yapraklı, Ambarcık, Esentepe, Ertuğrulgazi okullarına gönderdi. Ekinözü ilçesindeki bir okulda da ulaştırılan kitaplarla kütüphane oluşturuldu.

Öğrenci temsilcisi Ufuk Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köy okullarındaki öğrenciler için kütüphane kurmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Öğrencilerin kitap konusunda sıkıntı yaşamaması amacıyla farkındalık oluşturan bir çalışma yaptıklarını ifade eden Doğan, ''Öğrenciler artık istedikleri her kitabı bulabilecek. Kütüphane sorunu giderilmiş oldu'' diye konuştu.

Yapraklı İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Durmuş Ali Aydemir de lise öğrencileri ve öğretmenlerine teşekkür etti.


  ETİKETLER:

  İMKB

  ,

  Anadolu

  ,

  kitap

  ,

  Köy

  ,

  Öğrenci

  ,

  eğitim

  ,

  Uzak