Türk Hematoloji Derneği'nden eğitime destek

Türk Hematoloji Derneği'nden eğitime destek
Türk Hematoloji Derneği'nden eğitime destek
- Dernek tarafından Afşin'deki bir okula bilgisayar, kitap ve kırtasiye yardımında bulunuldu

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Türk Hematoloji Derneği (THD), Afşin'deki bir okula bilgisayar, kitap ve kırtasiye yardımında bulundu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, sosyal sorumluluk etkinlikleri kapsamında her yıl bir okula eğitim desteği veren dernek, bu yıl Çobanbeyli İlkokulu'na 10 bilgisayar, kitap ve kırtasiye yardımı yaptı.

Derneğin ikinci başkanı Hale Ören, yaptığı açıklamada, bu yardımları sosyal sorumluluk etkinlikleri doğrultusunda öğrencileri sevindirmek için yaptıklarını ifade etti.

Dernek olarak her yıl Türkiye 'nin çeşitli yerlerindeki okullara yardım ettiklerini söyleyen Ören, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin çeşitli yerlerindeki okullarımıza bilgisayar ve küçük öğrencilerimize  çanta ve kırtasiye yardımlarında bulunuyoruz. Bu yıl bu yardımı 3 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na denk getirmek istedik. Bu kapsamda Afşin'e bağlı olan Çobanbeyli İlkokulunda bulunan bilgisayar sınıfını yenilemek adına 10 bilgisayar takviyesinde bulunduk. Derneğimizin katkılarıyla yapılan desteklerle öğrencilerimize, yardımda bulunmak ve destek vermeyi hedefliyoruz. Bu bir sosyal sorumluluk projesi ve bütün derneklerin ellerinden geldiğince eğitim kurumlarına yardım etmeleri gerektiğini düşünüyorum."

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan ise özellikle okulun bilgisayar yardımına ihtiyacının bulunduğunu, bu desteğin öğrencilerin eğitimine olumlu yönde katkı sağlayacağına inandığını belirterek, yetkililere teşekkür etti.

Konuşmalarında ardından dernek üyeleri, öğrencilere çanta, kırtasiye malzemeleri gibi hediyeleri takdim etti.