Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Türk Polis Teşkilatı'nın 170 yıllık mazisiyle huzur ve güvenin teminatı olduğunu...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Türk Polis Teşkilatı'nın 170 yıllık mazisiyle huzur ve güvenin teminatı olduğunu belirtti.

Mahçiçek, Polis Haftası nedeniyle yayımladığı mesajında, 170 yıl önce temelleri atılan Türk Polis Teşkilatı'nın, Türkiye 'nin en köklü kuruluşlarından biri olduğunu kaydetti.

Emniyet teşkilatının, toplumda asayişin sağlanması, vatandaşın can ve mal güvenliğinin temini, hak ve özgürlüklerin sağlanması için mesai mefhumu gözetmeksizin görev yaptığını belirten Mahçiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Vatanın korunması, huzur ve güven ortamının devam etmesi için her türlü iç ve dış tehdide karşı fedakarca görev yapan emniyet teşkilatımız, özellikle son yıllarda kat ettiği mesafe ile de tüm dünya ülkelerine örnek olacak niteliktedir. Evrensel hukuk kurallarına bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Türk Polisinin, bundan sonraki süreçte de eğitimiyle, donanımıyla dünyanın en seçkin güvenlik güçlerinden biri olmaya devam edeceğine yürekten inanıyorum. Bu vesileyle görevi başında şehit olan polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Huzur ve güvenimizin teminatı olan Türk Polisinin, Polis Haftası kutlu olsun."