Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170'inci yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170'inci yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170'inci yıl dönümü
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170'inci yıl dönümü, Afşin ilçesinde düzenlenen törenlerle kutlandı.Atatürk Meydanında...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170'inci yıl dönümü, Afşin ilçesinde düzenlenen törenlerle kutlandı.

Atatürk Meydanında düzenlenen tören, İlçe Emniyet Müdürü Recep Emol'un Atatürk büstüne çelenk koymasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

Emol, burada yaptığı konuşmada, Emniyet Teşkilatı'nın 170. yılını kutlamanın gururu ve kıvancını yaşadıklarını belirtti.

Emniyet teşkilatının, toplumda huzuru ve düzeni sağlama, vatandaşın can ve mal güvenliğini korumak, kanunun hakimiyetini ve devlet otoritesini sağlamak gibi çok önemli görevleri üstlendiğini dile getiren Emol, daha huzurlu günler için polis ve halkın el ele olması gerektiğini keydetti.

Emol, ülkenin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden şehitlere ve ailelerine başsağlığı diledi, gazileri de minnetle andığını belirtti.

Törene, Afşin Kaymakamı Fatih Aksoy, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 

- Pazarcık ilçesindeki tören

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170'inci yıl dönümü, Pazarcık ilçesinde düzenlenen törenlerle kutlandı.

Pazarcık Kaymakamlığı önündeki tören, İlçe Emniyet Müdürü Fırat Güneş'in Atatürk büstüne çelenk koymasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

Güneş, burada yaptığı konuşmada, halkımızın huzur ve güvenini sağlamak için gece gündüz demeden her şartlarda büyük zorluklara katlanarak omu omuza, birlik ve beraberlik içerisinde oldukça başarılı hizmetler verdiklerini belirtti.

Törene, Kaymakam Mehmet Boztepe, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Nabi Aslan, Cumhuriyet Savcısı Nusret Onur Akpek, Belediye Başkanvekili Mehmet Ceyhan, polisler ve kurum müdürleri katıldı.

 

- Elbistan ilçesindeki tören

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170'inci yıl dönümü, Elbistan ilçesinde düzenlenen törenlerle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen tören, Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından öğrenciler şiir okudu.

Emniyet Müdürü Murat Barış Başol, törende yaptığı konuşmanda, polisin hedefinin öncelikle suçun işlenmesini önlemek, eğer suç işlenmiş ise suçla ilgili delilleri ve şüphelileri tespit ederek, yakalamak ve adli mercilere teslim etmek olduğunu belirtti.

Törenin ardından Polisevi bahçesindeki programda, hafta kapsamında resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.