Vali Güvençer, Andırın'da yatırımları inceledi

Vali Güvençer, Andırın'da yatırımları inceledi
Vali Güvençer, Andırın'da yatırımları inceledi
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Andırın ilçesinde yapımı devam eden çalışmaları inceledi.Andırın Hükümet Konağı...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Andırın ilçesinde yapımı devam eden çalışmaları inceledi.

Andırın Hükümet Konağı önünde İlçe Kaymakamı Mustafa Maslak, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Onur Keysan, Belediye Başkanı Baki Tezcan ve daire müdürleri tarafından karşılanan Güvençer, Kaymakam Maslak'tan ilçenin genel durumu hakkında brifing aldı.

Daha sonra Andırın Belediye Başkanlığını ziyaret eden Güvençer, Belediye Başkanı Tezcan'dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Güvençer, Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanı ve Onikişubat İlçe Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu ile yeni yapılan Hükmet Konağı, Tufanpaşa İlkokulu, İmam Hatip Lisesi, Kız Öğrenci Pansiyonu, Akifiye Ortaokulu, yol yapım şantiyelerini gezerek yetkililerden bilgiler aldı.

Ziyaretle ilgili olarak gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Güvençer, Kahramanmaraş'ta yapımı devam eden kamu yatırımlarını büyük bir itina ile takip etmeye çalıştıklarını söyledi.

Kahramanmaraş'ta kamu yatırımlarının ziyaretle bile bitirilemeyecek ölçüde devasa boyutta olduğunu dile getiren Güvençer, şunları kaydetti:

"Andırın'da Kahramanmaraş'ın müstesna bir ilçesi olması hasediyle kamu yatırımlarından oldukça ciddi pay alıyor. Bundan sonra da almaya devam edecek. Andırın'da hükümet konağımız, okul ve pansiyon yapılarımız ve karayolları şantiyelerimizi gezmek için yola çıktık. İnşallah Allah memleketimize, sulh selamet versin, istikrarını bozmasın, bizimde çalışma azmimizi motivasyonumuzu düşürmesin. Ödenek tahsis edelim, yeni işlerin temellerini atalım. Kısa sürede zamanında bitirelim, bu bize güç versin kuvvet versin. Her yeni yıl yeni işlere soyunalım. Hem kendimizi hem çocuklarımız çok daha iyi bir geleceğe taşıyalım."