Yetim çocuklar üşümesin diye giyim yardımı yapıldı

Yetim çocuklar üşümesin diye giyim yardımı yapıldı
Yetim çocuklar üşümesin diye giyim yardımı yapıldı
- Kahramanmaraş'ta İyilik-Der tarafından, 5 bin yetim ve ihtiyaç sahibi ailenin çocuklarına kışlık giyim malzemesi dağıtıldı

KAHRAMANMARAŞ (AA) - İyilik-Der Elbistan Temsilciliği tarafından, "Kimse Üşümesin Projesi" kapsamında, 5 bin yetim ve ihtiyaç sahibi ailenin çocuklarına kışlık giyim malzemesi dağıtıldı.

Gönüllü ekipleriyle ilçedeki yetim çocuk ve ihtiyaç sahibi aileleri tespit eden dernek görevlileri, genel merkezleri tarafından gönderilen 5 bin kişilik yardım malzeme dağıttı.

Derneği Elbistan Temsilcisi İdris Göçer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yetim ve gerçek ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına ulaşmaya çalıştıklarını söyledi.

Soğuk kış günlerinde kimse üşümesin istediklerini ifade eden Göçer, iyilik gönüllüsü 60 ekiple, muhtarlar ve okul müdürlerini de projeye dahi ederek titiz bir tespit çalışması yaptıklarını belirtti.

Göçer, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yardımları dağıtmaya başladık. Yardımlarla ilgili sınıf ayrımı yapmıyoruz. Sadece Suriyeli değil, nerede sıkıntılı insan varsa biz orada olmaya çalışıyoruz. Yardımlarımız halkımızın bize verdiği desteklerle çığ gibi büyüyor. Bu büyümenin sebebini yardımını aldığımız insanların bağışlarının gerçekten en doğru yere ulaştığını görmeleridir." 

Göçer, ihtiyaç sahiplerine profesyonel gönüllülerle belirleyip en ihtiyaç sahibi kişileri vermeye çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Yardımı alan çocuklar da İyilik-Der yöneticilerine teşekkür etti.


  ETİKETLER:

  Çocuk

  ,

  Okul

  ,

  kış