Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
- Kahramanmaraş'ta taşımalı sistemin uygulandığı okullarda eğitime 1 gün ara verildi - Adıyaman'da kar yağışı ve tipi nedeniyle 51 köy yolu ulaşıma kapandı - Gaziantep'in İslahiye ilçesinde bir mezarlığın istinat duvarı çöktü

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Vali Mustafa Hakan Güvençer, yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı sistemin uygulandığı okullarda eğitime 1 gün ara verildiğini söyledi.

Güvençer, Anadolu Ajansı (AA) Kahramanmaraş Bürosunu ziyaretinde, kar yağışının 2 gündür etkili olduğunu belirtti. Öğrenci ve öğretmenlerin herhangi bir sorun yaşamaması için yoğun gayret gösterdiklerini vurgulayan Güvençer, "Dün, kuzey ilçelerimizin büyük bir bölümünde okullarımızı tatil etmek zorunda kaldık. Meteoroloji yetkilileriyle yaptığımız ortak değerlendirme sonrasında taşımalı sistemin uygulandığı okullarda eğitime 1 gün ara verilmesine karar verdik" dedi.

Yarından itibaren havanın açılacağını dile getiren Güvençer, ekiplerin karla mücadele çalışmalarının ise devam ettiğini anımsattı.

Güvençer, şu anda ana arterlerde herhangi bir sorun olmadığını kaydetti.

AA Büro Sorumlusu İsmail Hakkı Demir ise Güvençer'e ajansın çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Bu arada kar yağışı nedeniyle kapanan Göksun-Kayseri ve Göksun-Kahramanmaraş karayolu ulaşıma açıldı.

- Adıyaman

Adıyaman'da kar yağışı ve tipi nedeniyle 51 köy yolu ulaşıma kapandı.

AA muhabirinin yetkililerden aldığı bilgiye göre, merkeze bağlı 13, Çelikhan ilçesinde 18, Kahta ilçesinde 1, Tut ilçesinde 2 ve Sincik ilçesinde de 17 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresine bağlı ekipler, kapanan köy yollarının açılması için başlattığı çalışmalarını sürdürüyor. 

- Gaziantep

İslahiye ilçesinde dün gece başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. 

Bölgede 3 gündür etkili olan sağanak ve kar nedeniyle ilçeye bağlı Kayabaşı Mahallesi'ndeki mezarlığın istinat duvarı çöktü. Heyelandan dolayı da 2 mezarın yola doğru kaydığı görüldü.

Öte yandan olumsuz hava koşulları nedeniyle ilçede eğitime 1 gün ara verildi.