Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
- Kahramanmaraşlı fırıncı, elektrikler kesilince hamur yoğurma makinesini aracına yükleyerek jeneratör aradı

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Andırın ilçesinde,  kar yağışı nedeniyle elektrik kesilmesi üzerine bir fırıncı, hamur yoğurma makinasını aracına yükleyerek götürdüğü akaryakıt istasyonun,  jeneratöre bağlayarak hamurun yoğurulmasını sağladı.

İlçede kar yağışının etkili olması nedeniyle Kurucaova trafo merkezinde meydana gelen arızadan dolayı elektrikler kesilince vatandaşlar ve ilçe esnafı zor durumda kaldı. 

İlçe merkezinde fırın işletmeciği yapan Köksal Çetin de ilginç bir yöntem uygulayarak, iş yerindeki hamur yoğurma makinesini aracına yükleyip bir akaryakıt istasyonuna getirip jeneratöre bağlayarak hamurun yoğurulmasını sağladı.

Vatandaşların meraklı bakışları arasında aracının içerisindeki hamur yoğurma makinasının çalışmasını izleyen Çetin, vatandaşlara hizmet etmek için böyle bir yöntemin aklına geldiğini belirtti.

Elektrik kesintilerinin esnafı zor durumda bıraktığını ifade eden Çetin, şunları kaydetti:

"İki gündür elektriklerimiz kesik, hiçbir fırın ekmek çıkartamadı. Vatandaşlar mağdur durumdaydı, mecbur ekmek teknesini arabanın içine koyup, akaryakıt istasyonuna getirerek jeneratöre bağladım. Elektrikler olmayınca mağdur durumda kaldık, vatandaşlar da sürekli ekmek sorunca daha fazla mağduriyet yaşanmasını diye böyle bir yöntem bulduk."

Çetin, elektrikler gelmediği sürece arabayla makinesini gezdirmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  elektrik

  ,

  ilçe

  ,

  akaryakıt

  ,

  ,

  kar

  ,

  ekmek

  ,

  hizmet

  ,

  yöntem