10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
KARABÜK (AA) - Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.Alimoğlu,...

KARABÜK (AA) - Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Alimoğlu, mesajında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77. yıl dönümünde minnet ve şükranla andıklarını belirtti.

Türk milletinin, Büyük Atatürk'ün önderliğinde tarihin gördüğü en şanlı zaferlerden birini kazanarak istiklalini ve hürriyetini koruduğunu, akabinde Türkiye Cumhuriyeti'ni kurarak, bayrak, vatan ve hürriyet aşkını tüm dünyaya göstermiş kahraman bir millet olduğunu ifade eden Alimoğlu, şunları kaydetti:

"Gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla bayrağı bizden devralacaklarına, cumhuriyetimizi çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine, bunu da yine Atatürk'ün istediği gibi çalışarak, üreterek yapacaklarına inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Önder Atatürk'ü, milli mücadelemizin kahramanlarını, aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükran duygularımla anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun."