10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
KARABÜK (AA) - AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı dolayısıyla mesaj...

KARABÜK (AA) - AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Uysal, mesajında, cumhuriyetin kurucusu istiklal mücadelesinin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 77. yıl dönümünde saygıyla yad ettiğini belirtti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitleri, gazileri rahmet ve minnetle andığını ifade eden Uysal, şunları kaydetti:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'en büyük eserimdir' dediği Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk'ün gösterdiği hedefler doğrultusunda cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, ideallerine bağlı kalarak, temel değerlerini koruyarak, istikrar içinde güçlenmeye ve büyümeye, demokrasinin standartlarını her geçen gün yükseltmeye, bölgesinde ve dünyada barış ve istikrarın savunuculuğunu yapmaya devam etmekte, 2023 için belirlenen hedeflere adım adım yaklaşmaktadır. Gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve inançla bayrağı bizden devralacaklarına, Türkiye Cumhuriyeti'ni çok daha güçlü çok daha müreffeh bir devlet haline getireceklerine inancımız tamdır."

- Karabük Belediye Başkanı Vergili'den mesaj

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası nedeniyle mesaj yayımladı.

Vergili, mesajında, Türkiye Cumhuriyeti'ni, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e borçlu olduklarını belirterek, şu ifadelere yer verdi:

"Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 77. yılında, ulusça saygı, sevgi ve şükranla anıyoruz. Atatürk önderliğindeki Kurtuluş Savaşı'mız, milletimizin o büyük fedakarlık ve cesareti neticesinde sonuçlanmış ve bu cennet vatan, düşmanın kirli çizmelerinden kurtarılmıştır. Başta Ulu Önder olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizin bu emanetini gözümüz gibi koruyacağımızı, Türk milletine hedef olarak gösterilen mutlu, müreffeh bir vatan için yılmadan çalışacağımızı belirtmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle, cumhuriyetimizin kurucusu, milletimizin unutulmaz lideri, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum."