16. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali

16. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali
16. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali
- Safranbolu'da 9-11 Ekim'de düzenlenecek festivalin hazırlıkları tamamlandı

KARABÜK (AA) - Karabük'ün tarihi konaklarıyla ünlü  Safranbolu ilçesinde  9-11 Ekim'de düzenlenecek 16. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'nin hazırlıklarının tamamlandığı bildirildi.

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, bir restoranda düzenlenen festival toplantısında yaptığı konuşmada,  terör saldırıları nedeniyle buruk bir festival gerçekleştireceklerini belirtti.

Festivaldeki eğlence etkinliklerini programdan çıkardıklarını anımsatan Aksoy, "Bizim festivalimiz kültür ağırlıklı. Etkinliklerimizde, kültürümüzü konuşacağız, terörist faaliyetlerde şehit olan evlatları için gözyaşı döken eli öpülesi annelerin gözyaşlarına eşlik edeceğiz" dedi.

Aksoy, başka kentlerde de festivallerin iptal edildiğini ifade ederek şunları söyledi:

"O festivaller daha çok eğlence alanındaydı. Eğlence kısmını çıkarttıktan sonra geriye hiçbir şey kalmamıştı. Sadece basın toplantısı düzenleyerek, yarışma sonuçlarını ilan edip festivali kapattılar. Altın Safran Belgesel Film Festivali ise kültür ve sanat ağırlıklı. Festivalimiz Safranbolu'nun kültür hayatına önemli katkılarda bulunuyor. Bu festival her yıl Safranbolu'nun bir kültür değerini hatırlamamıza, incelememize ve geleceğe aktarmamıza imkan hazırlıyor. Bu kapsamda tüm hazırlıklarımızı tamamladık."