19 Eylül Gaziler Günü

19 Eylül Gaziler Günü
19 Eylül Gaziler Günü
KARABÜK (AA) - Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ve Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu...

KARABÜK (AA) - Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ve Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Vergili, mesajında,  vatan toprağı ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan Türk milletinin şanlı tarihinin bu uğurda kahramanlıklarla dolu olduğunu belirtti.

Türkiye 'nin bağımsızlık uğruna canlarını feda etmekten çekinmeyen şehitlerin ve gazilerin sayesinde bugünlere geldiğini ifade eden Vergili, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitleri, ebediyete intikal eden gazileri rahmetle, hayatta olan gazileri minnet ve şükranla andığını bildirdi. 

Polat da tarihin hiçbir döneminde esareti kabul etmeyen Türk milletinin, şartlar ne olursa olsun bağımsızlık ve hürriyetinden taviz vermeyeceğini geçmişte verdiği mücadelelerle gösterdiğini anlatarak, vatanın bölünmez bütünlüğünü ve bağımsızlığını korumak adına canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerin her zaman onur kaynağı olduğunu ifade etti. 

Özcan ise gazilerin Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri olduğunu belirterek günlerini kutladı.