19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
- Karabük Valisi Alimoğlu, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Polat ve Safranbolu Belediye Başkanı Aksoy, mesaj yayımladı

KARABÜK (AA) - Karabük Valisi Orhan Alimolğu, Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ve Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Alimoğlu, mesajında, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk  ve beraberindeki kahramanların 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan Anadolu'ya ayak basarak milli mücadeleyi başlattıkları tarihi günün 96. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla içinde kutlandığını belirtti. 

Binlerce şehit verilerek, her türlü imkansızlıklar içinde, büyük fedakarlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin gençlere emanet edildiğini ifade eden Alimoğlu, şunları kaydetti:

"Bu değerli emaneti geliştirmek, yaşatmak, sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde teslim etmek, milletimize karşı en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Tarih boyunca toplumları ayakta tutan en büyük güç gençlik olmuştur. Hangi ülke genç kuşakların yetişmesine büyük önem vermişse daima ileriye gitmiş ve kalkınmıştır. Siz gençlerimizin bayramını kutluyorum." 

Polat ise mesajında, şu ifadelere yer verdi:

"Tarihte eşine az rastlanır bir kahramanlıkla kurulan Türkiye Cumhuriyeti'ni Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk gençliğe emanet ederek, yarınların güvencesi olan gençlere verdiği önemi tüm dünyaya kanıtlamıştır."

Aksoy da  96. yıl dönümü kutlanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın bir milleti tarih sahnesinden silmeye çalışanlara karşı topyekun bir başkaldırı ve yeni bir başlangıç olduğunu vurgulayarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitleri rahmetle andığını aktardı.