"2023 Gençlik Politikaları Çalıştayı"

"2023 Gençlik Politikaları Çalıştayı"
"2023 Gençlik Politikaları Çalıştayı"
- Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri ve Destek Programı kapsamında düzenlenen "2023 Gençlik Politikaları Çalıştayı" Karabük'te yapıldı

KARABÜK (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri ve Destek Programı kapsamında düzenlenen "2023 Gençlik Politikaları Çalıştayı" Karabük'te yapıldı.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Mühendislik Fakültesi Hamit Çepni Konferans Salonu'nda yapılan çalıştayda konuşan Uluslararası Vizyon Gençlik Derneği Başkanı Rahim Türk, düzenlenen etkinliğin 2023'ü anlama açısından büyük önem taşıdığını söyledi.

2023'ün yalnızca gençler için değil, Türkiye ve millet içinde çok önemli bir milat olacağını ifade eden Türk, "Bu vizyon geleceğin büyüklerini ve bizden sonra gelecek nesilleri daha çok ilgilendirmektedir. Bizler bunların farkına vardığımızda yeniden dünya siyasetinde söz sahibi olmaya başlayacağız. Bunun için devletimiz ve milletimiz el ele vererek 2023 ve daha ötesinin nesillerini hazırlamalı, bu minvalde strateji sahibi karar verme yetisine sahip gençler yetiştirmeliyiz. Bu projeyle sizlere yeni ufuklar açmak, sizin ufkunuz ışığında tüm ülkemizi aydınlatmak istiyoruz. Hayal kurun. Bu ülkenin geleceğine yönelik büyük hayaller. Öyle hayaller kurun ki dünya kurtulsun ve bu yeni dünyanın başkenti de Ankara olsun" diye konuştu.

AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal da 2023 filminin aktörlerinin Karabük'te hazırlandığını belirtti.

KBÜ kurulduğu zaman 2023 vizyonunu kendilerine rehber edindiklerini vurgulayan Uysal, şöyle konuştu:

"Bunun için üniversitemize üstün yetenekli çocuklarla ilgili Araştırma Merkezini kurduk. Bununla birlikte 30 bine yakın öğrencinin tanılanmasını gerçekleştirdik. Bunlardan 120'si şuan burada eğitime devam etmektedir. Onlar ülkemizi geleceğe taşıyacak farklı yetenekte gençlerdir ve gelecekte ülkemizi onlarla birlikte yöneteceğiz. Bugünkü eğitim sisteminde hepimize aynı eğitim veriliyor, aynı performansı göstermemiz isteniyor. Ama hepimiz farklıyız. Yeteneklerimize göre eğitim verilmesi gerekiyor. O zaman ben inanıyorum ki ülkemiz çok daha verimli hale gelecektir. İşte o zaman bilim adamlarımızı, sanatçılarımızı, sporcularımızı çıkartarak dünyayla rekabet edebilir hale getirmiş olacağız."

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Burhanettin Uysal Ay Yıldızlı Stadyumda 2023 hedeflerinde gençlik, gençliğin siyasi duyarsızlığı, proje geliştirme ve dünya rekabeti, liderlik ve iletişim, eğitimde 2023, değerler ve gençlik, 2023 vizyonunda üstün yetenekli gençlik politikası, genç kadınların istihdamı ve toplumsal alanlara entegrasyonu konularında çalışma grupları oluşturuldu.