23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
KARABÜK (AA) - Safranbolu ilçesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 95. yıl dönümü dolayısıyla kaymakam ve belediye başkanını ziyaret...

KARABÜK (AA) - Safranbolu ilçesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 95. yıl dönümü dolayısıyla kaymakam ve belediye başkanını ziyaret eden öğrenciler, sembolik olarak makam koltuğuna oturdu.

 Kaymakamı Murat Bulacak'ı ziyaret eden öğrencilerden Sude Gün, kaymakamlık makamına oturarak, daire müdürlerine isteklerini sıraladı.

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy ise koltuğunu Oğuzhan Çıplak'a devretti. Çıplak, başkan telsizinden yetkililerin yolların temizlemesini istedi. 

- Kutlama mesajları

Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar ve  ADD Karabük Şubesi Başkanı Semiha Karaoğlu, mesaj yayımladı.

Alimoğlu, mesajında,  Atatürk 'ün önderliğinde şanlı bir tarih yazan büyük Türk milletinin bir dönüm noktası olan 23 Nisan'ın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilan edildiğini belirtti ve bunun dünyadaki tek çocuk bayramı olduğunu kaydetti.

Saylar ise mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ü ve aziz silah arkadaşlarını bir kez daha saygı ve şükranla anıyoruz. Tüm ulusumuzun ve çocuklarımızın bayramını en içten duygularımla kutluyorum."

Karaoğlu da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın özünde Atatürk'ün milli egemenlik ilkesi ve millet iradesinin her şeyin üzerinde olduğuna dikkati çekti.