24 Temmuz Basın Bayramı

24 Temmuz Basın Bayramı
24 Temmuz Basın Bayramı
KARABÜK (AA) - AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan ve Karabük...

KARABÜK (AA) - AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan ve Karabük Gazeteciler ve İletişimciler Derneği Başkanı Osman Çetinkaya, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Saylar, mesajında, ülkelerin gelişmesinde çok önemli bir yere sahip olan basının, halkı bilgilendirme, eğitme ve kamuoyu oluşturma gibi çok önemli işlevleri bulunduğunu belirtti. 

Basın dünyasında çalışan ve emek veren gazetecilerin zor şartlar altında görevlerini ifa etmeye çalıştıklarını aktaran Saylar, Türkiye 'nin ve Karabük'ün gelişimi, halkımızın bilgilendirilip bilinçlendirilmesi ve kamuoyunda gerekli hassasiyetlerin oluşturulmasında basın sektörünün çok önemli katkıları bulunduğunu bildirdi.

Özcan da demokrasilerde kamuoyunun tarafsız ve kesintisiz haber alma, bilgi edinme ve haber yayma hakkının kullanılmasında basının önemli bir unsur olduğunu aktardı.

Çetinkaya da 24 Temmuz 1908'de basının üzerinden sansürün kaldırıldığını hatırlatarak, "Basının özgür olması toplumun özgürlüğüyle eş değerdir. Basın üzerinde baskılar, kabul edilemez bir durum. Tüm meslektaşlarımın bayramını kutlarım" ifadesini kullandı.