3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü

3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü
3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü
KARABÜK (AA) - Karabük'te 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.Karabük Üniversitesi Prof. Dr. Burhanettin Uysal...

KARABÜK (AA) - Karabük'te 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.

Karabük Üniversitesi Prof. Dr. Burhanettin Uysal Stadyumu'nda düzenlenen yürüyüş sonrası gazetecilere açıklamada bulunan Halk Salığı İl Müdürü Sezgin Tiryaki, sağlıklı bir yaşamın ve yürüyüşlerin alışkanlık haline gelmesi için her zaman yürüyüş etkinliği düzenlediklerini yaptıklarını söyledi.

Yapılan yürüyüş etkinlikleriyle toplumun ilgisinin ve katılımının artmasını sağlamayı amaçladıklarını ifade eden Tiryaki, şöyle konuştu:

"Bu tür etkinliklerimize devam edeceğiz. Sağlıklı bir yaşam için yürüyüş büyük önem arz etmektedir. Sağlıklı bir yaşamı benimsemeliyiz. Sigara ve alkol hayatımızda olmamalı. Sağlıklı bir yaşam bir çok hastalıktan korunmamızı sağlar. Türk insanı hareketsiz bir yaşama sahip olduğu için çabuk yaşlanmaktadır. Kanser gibi hastalıkların taramalarını her zaman yaptırmalıyız. Bu tür etkinliklerle vatandaşımızın katılımını artırmayı amaçlıyoruz."


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  kanser

  ,

  Yaşam

  ,

  Sigara

  ,

  zaman

  ,

  alışkanlık