3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
KARABÜK (AA) - AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.Uysal, mesajında,...

KARABÜK (AA) - AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Uysal, mesajında, engellilik konusunun yalnızca engelli vatandaşları ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren önemli konulardan biri olduğunu belirtti.

Bir ülkede huzurun, onu oluşturan tüm bireylerin mutluluğuyla sağlandığını ifade eden Uysal, şunları kaydetti:

"12 yıllık iktidarımız döneminde  engelli vatandaşlarımıza; eğitim, istihdam, barınma, rehabilitasyon ve bakımlarının sağlanması, özel vatandaşlarımızın desteklenmesi, engeli olan bireylerimizin üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeterli duruma gelmeleri, yaşam şartlarının iyileştirilmesi ve kolaylaştırılması amacıyla evrensel ölçülere paralel düzenlemeler getirilmiş ve engelli vatandaşlara yönelik gerekli çalışmalar yapılmış ve halen bu çalışmalar geliştirilmektedir. Bugün sağlıklı bir insan olarak yaşamımıza devam ederken bir dakika sonra başımıza gelecek herhangi bir kaza sonucu, herhangi bir engelli grubuna dahil olabiliriz. Bu nedenle Engelliler için yaptıklarınızı aslında kendiniz için yaptığınızı unutmayınız. Hepimizi hayata bağlayan sevgi ve yaşama sevincinin sonsuza kadar kalplerinizde bulunmasını dileyerek, engellilerimizin ve ailelerinin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü gönülden kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."