30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru

30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
KARABÜK (AA) - AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Saylar, mesajında, işgale uğramış,...

KARABÜK (AA) - AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Saylar, mesajında, işgale uğramış, büyük zorluk ve yokluklar içerisindeki bir milletin istiklal mücadelesini taçlandıran büyük zaferin 93. yıl dönümünün kutlandığını belirtti. 

Türk milletinin eşine az rastlanır bir kahramanlık mücadelesi büyük bir zafer kazandığını vurgulayan Saylar, şunları kaydetti:

"Aziz milletimiz, Birlik, beraberlik, hürriyet ve istikbalinden asla vazgeçmeyeceğini dünyaya bir kez daha göstermiştir. Diyarbakır , Sivas ve Edirne gibi ülkemizin bir çok vilayetinden insanları orada buluşturan vatan sevdası ve vatan aşkıdır.   Bugün gözleri kapanmış, kalpleri kararmış zihniyet sahiplerine sadece bu örnek bile yeter. Biz, bu coğrafyada birlikte yaşamış, şehit olmuş ve aynı mezarlıklara yan yana gömülmüş bir milletin evlatlarıyız. Bizim coğrafyamızın dünyaya verdiği en büyük mesaj, dil, din ve ırk farkı olmaksızın birlikte yaşama mesajı, birlikte yaşama duygusudur."