30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru

30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
30 Ağustos Zafer Bayramı'na doğru
KARABÜK (AA) - Karabük Valisi Orhan Alimoğlu ve Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 30 Ağustos Zafer Bayramının 93. yıl dönümü dolayısıyla bir...

KARABÜK (AA) - Karabük Valisi Orhan Alimoğlu ve Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 30 Ağustos Zafer Bayramının 93. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Alimoğlu, mesajında, Türk milletinin en önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93. yıl dönümünün kutlanacağını anımsatarak, milletin ve onun bağrından çıkmış kahraman silahlı kuvvetlerimizin tüm mensuplarını kutladığını ve başta büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitleri rahmet ve minnetle anarak, kahraman gazileri saygı ile andı.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'de mesajında, 93 yıl önce elde edilen başarının Türk tarihinin dönüm noktalarından birini teşkil eden şanlı bir zafer olduğunu vurgulayarak, "Bağımsızlığın ve özgürlüğün sevdalısı Mustafa Kemal Atatürk'ün silah arkadaşları ile verdiği mücadelenin, gösterdikleri kahramanlığın ve o gün yazılan şanlı destanın bizlere bırakılan en büyük miras. Bizlere bırakılan en büyük miras ve aynı zamanda en büyük emanet olduğunu biliyoruz. Bu büyük destanın gururunu bir kez daha yaşıyoruz" ifadesini kullandı.