"4. Ulusal Ünsal Tülbentçi Matematik Olimpiyatı"

"4. Ulusal Ünsal Tülbentçi Matematik Olimpiyatı"
"4. Ulusal Ünsal Tülbentçi Matematik Olimpiyatı"
- Safranbolu'da düzenlenen olimpiyatta, Kırıkkale Merkez Şehitler ve İstanbul Maltepe Özel Nilüfer Coşkun ortaokulları farklı kategorilerde birinci oldu

KARABÜK (AA) - Karabük'ün Safranbolu ilçesinde "4. Ulusal Ünsal Tülbentçi Matematik Olimpiyatı" düzenlendi.

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Sunal Tülbentçi Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen olimpiyata, 50 ildeki 60 okulun 6, 7 ve 8. sınıflarından 180 öğrenci katıldı.

Kaymakam Murat Bulacak, yaptığı konuşmada, merhum Ünsal Tülbentçi'nin eğitime büyük yardımları bulunduğunu söyledi.

Yarışmayı düzenleyenlere teşekkür eden Bulacak, "Değerli hayırsever büyüğümüzün anısını yaşatmak istiyoruz. Ayrıca UNESCO Dünya Miras Listesi'nde bulunan Safranbolu'yu tanıtmak amacıyla bu yarışmayı düzenliyoruz" dedi.

Yarışmada "devlet okulları" kategorisinde Kırıkkale Şehitler Ortaokulu birinci, Ankara Etimesgut Ahievran Ortaokulu ikinci ve Bartın İMKB Ortaokulu üçüncü oldu.

"Özel okullar" kategorisinde ise İstanbul Maltepe Özel Nilüfer Coşkun Ortaokulu birinciliği, Antalya Kumluca Toros Koleji ikinciliği ve Antalya Merkez Toros Ortaokulu üçüncülüğü elde etti.

Öğrencilere madalya ve hediyelerini, Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Ali Köse, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Yılmaz ile Kaymakam Bulacak verdi.