Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Haftası

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Haftası
Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Haftası
KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesi'nde (KBÜ),  Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Haftası dolayısıyla program düzenlendi. KBÜ Sağlık Hizmetleri...

KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesi'nde (KBÜ),  Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Haftası dolayısıyla program düzenlendi. 

KBÜ Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu, Acil Sağlık Çalışanları Derneği ve Herkes İçin Acil Sağlık Derneğince, Fen Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen programda konuşan Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Eyüp Altınöz, acil tıp teknisyenlerinin hızlı ve dikkatli çalışarak, hastayı mümkün olduğu kadar hayati tehlike sınırlarından uzak tutmaya çalıştığını söyledi. 

İlk yardımın, çoğu zaman hayat kurtaracak boyutlara ulaştığını ifade eden Altınöz, "Bu yüzden ilk yardımın en kısa sürede ve en etkin şekilde yapılması kurtarılacak hayat sayısını da artıracaktır. Mevcut durumun daha kötüye gitmesini önleyerek kişinin hayatta kalmasını amaçlayan ve hastanın hastaneye ulaşana kadar sürede hastaların güvenliklerini sağlayan acil tıp teknisyenlerinin hayatımızdaki önemi çok büyüktür" dedi.


  ETİKETLER:

  hayat

  ,

  Konferans

  ,

  zaman

  ,

  Uzak