AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
- "Uyanık bir tüccar, pazardan satın aldığı eşeği boyayıp tekrar aldığı kişiye satmış. Bazı uyanık siyasi partiler var, bizim uyguladığımız projeleri boyayarak millete yeniden satmaya kalkışıyor. Bu uyanık siyaset tüccarlarına aldanmayın"

KARABÜK (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Uyanık bir tüccar, pazardan satın aldığı eşeği boyayıp tekrar aldığı kişiye satmış. Bazı uyanık siyasi partiler var, bizim uyguladığımız projeleri  boyayarak millete yeniden satmaya kalkışıyorlar. Bu uyanık siyaset tüccarlarına aldanmayın" dedi.

Şahin, partisinin Safranbolu ilçesi Emek Mahallesi seçim bürosu açılış törenine katıldı.

Konuşma yapmak istediği sırada mikrofonun sesini iletmemesi üzerine Şahin  "Sola dönünce mikrofonunun sesi kesildi ancak ortaya doğru durunca sorun yok. O zaman orta yolu merkezi takip edeceğiz. Çünkü AK Parti halkın ortalamasını temsil eden siyasi bir harekettir. O nedenle biz de mikrofonu düz tutalım. Sağda solda aşırılıklar olursa çukurlara düşeriz. Orta yolu takip etmek lazım" diye konuştu. 

Şahin, Cumhuriyetin demokrasi, sosyal devlet ve laiklik gibi 3 temel unsurunun bulunduğunu belirterek demokrasinin, 27 Nisan e-muhtırası, 27 Mayıs ve 12 Eylül darbeleriyle kesintiye uğratıldığını örneklerle anlattı.

Türkiye 'de artık demokrasinin daha sağlam temeller üzerininde olduğunu dile getiren Şahin, "Biz göreve geldiğimizde devlet ihtiyaç sahibi vatandaşları için sadece 830 milyon lira gibi bütçesinden bir para ayırabiliyordu. Bir milyar bile değildi. Şimdi bizim bütçemizden sosyal yardıma yılda ayrıldığımız para 33 milyar lira, 40 misli artmış"  ifadesini kullandı.

- "Bazı uyanık siyasi partiler var"

Şahin,  AK Parti'nin yaptığı sosyal yardımlar konusunda diğer partilerin vaatler verdiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Bizim yaptıklarımızı yeni bir şeymiş gibi taklit ederek vaat ediyorlar. Biz yapıyoruz zaten. Uyanık bir tüccar, pazardan satın aldığı eşeği boyayıp tekrar aldığı kişiye satmış. Bazı uyanık siyasi partiler var, bizim uyguladığımız projeleri  boyayarak millete yeniden satmaya kalkışıyorlar. Bu uyanık siyaset tüccarlarına aldanmayın."

Bu ülkede laiklik adına inancını yaşamaya çalışanlara hep farklı muameleler ve baskıların uygulandığını dile getiren Şahin, başörtüsü yasaklarından bahsederek şimdi bunların kalmadığını, AK Parti hükümetinin laikliği şimdi doğru uyguladığını ifade etti.

AK Parti hükümetleri döneminde Türkiye ve Karabük'te yapılan yatırımları projelerden örnekler vererek sıralayan Şahin, koalisyon dönemlerinin ülkeye çok şey kaybettirdiğini belirtti.

Şahin, 7 Haziran'da iktidara gelecek tek parti olduklarını ifade ederek, diğer partilerin koalisyon hasreti yaşadığını ancak buna vatandaşların izin vermeyeceğine inandığını söyledi.

AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar ve AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Ahmet Güneş'le seçim bürosunun açılışını yapan Şahin, daha sonra esnafı gezdi, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr . Refik Polat'ı ziyaret etti.