AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
- "Türkiye 2023'e doğru ilerlerken siyasetçilerimizin, tüm siyasi partiler için söylüyorum bunu, iş adamlarının önünü açacak, rahatlatacak ve geleceğe güvenle bakılmasını sağlayacak projelerle halkımızın karşısına çıkmalılar"

KARABÜK (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, " Türkiye 2023'e doğru ilerlerken siyasetçilerimizin, tüm siyasi partiler için söylüyorum bunu,  adamlarının önünü açacak, rahatlatacak ve geleceğe güvenle bakılmasını sağlayacak projelerle halkımızın karşısına çıkmalılar" dedi.

Şahin, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) tarafından bir restoranda onuruna verilen yemekte yaptığı konuşmada, Karabük'e yaptığı hizmetlerinden dolayı kendisine verilen bu yemek dolayısıyla çok onurlandığını söyledi. 

Siyasi hayatını ilk günden bu güne kadar davetlilere anlatan Şahin, Karabük milletvekili olmadığı dönemlerde de hep kendisini doğduğu bu kente karşı sorumlu hissettiğini ve her konuda elinden geldiği kadar destek verdiğini aktardı.

Büyük şehirlerde de milletvekilliği yaptığını, oralarda milletvekilliği yapmanın hem kolay hem de zor yanlarının olduğunu, büyük şehirlerde seçmenle bire bir ilişki kurmak zorunda kalınmadığını ifade eden Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Siyasi hayatının en anlamlı dönemi Karabük milletvekili olduğum dönemdir. Karabük'te milletvekilliği yapmanın çok şerefli ve onurlu bir görev olduğunu ama oldukça da zor ve her şeyi yakinen takip etmeniz gereken bir sorumluluk olduğunu ifade etmek istiyorum."

- "Siyasi dersler de çıkarttığım bir dönem olmuştur"

Bir defter gösteren ve bu defterde Karabük'ün en ücra köylerine kadar her türlü bilginin bulunduğunu belirten Şahin, "Karabük milletvekilliği aynı zamanda siyasi dersler de çıkarttığım bir dönem olmuştur" ifadesini kullandı.

Karabük'ün sadece sanayi kenti olmadığını, eğitim ve turizmle de adından söz ettirdiğini vurgulayan Şahin, Karabük'e yapılan yatırımlardan bahsetti. 7 Haziran'da yapılacak seçimde milletvekilliğinin biteceğini hatırlatan Şahin, partisinin 3 dönem kuralına vurgu yaptı ve genel başkan yardımcılığı görevinin devam edeceğini, bu sıfatla Karabük'e destek olmaya devam edeceğinin altını çizdi. 

- "Biz özel sektörün daha çok gelişeceğine inanıyoruz"

İş çevrelerinin geleceği görmek isteyeceğini ifade eden Şahin, şunları söyledi:

"Siyasetçilere bu bakımdan çok iş düşüyor. Biz özel sektörün daha çok gelişeceğine inanıyoruz. Çünkü devlet, dünyada uygulanan liberal sistemler gereği ticaretten elini çekmiştir. O sadece yol gösterecek, iş adamının, yatırımcının, girişimcinin önünü açacak, onun işini kolaylaştıracak ve böylece ülkenin kalkınmasında iş adamlarından iş dünyasından, aleminden yararlanarak ülkenin gelişmesine büyümesine katkıda bulunacak. Bundan sonra da bu vizyonun Türkiye'de devam etmesini arzu ediyorum." 

Geleceğin görünmediği, belirsiz olduğu, neyin ne zaman, hangi noktada oluşacağı belli olmayan bir ülkede yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı sermayenin tereddüt edeceğini belirten Şahin, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu bakımdan Türkiye 2023'e doğru ilerlerken siyasetçilerimizin, tüm siyasi partiler için söylüyorum bunu, iş adamlarının önünü açacak, rahatlatacak ve geleceğe güvenle bakılmasını sağlayacak projelerle halkımızın karşısına çıkmalılar. Çıktıklarında halkımız kararını verecek. Yeni bir parlamento oluşacaktır. Bu parlamentodan çıkacak hükümetin Türkiye'yi rahatlatacak, Türkiye'nin önünü çok rahatlıkla görülmesine, özellikle iş aleminin geleceği görmesine yardımcı olacak bir hükümetin parlamentodan çıkmasını temenni ediyorum."

Yemeğe, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, KTSO Başkanı Tuncay Özcan, KTSO Meclis Başkanı Timurçin Saylar ve iş adamları katıldı.