AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
- "AK Parti'nin dışındaki diğer partiler bir koalisyon çıkartmaya çalışıyorlar. Hatta birtakım medya patronları, yurtdışındaki Türkiye'nin iyi gidişatından rahatsız olan birtakım çevreler 'AK Parti iktidardan gitsin, koalisyonda olsa başka bir hükümet gelsin' diye temenni ediyorlar" - "Bölücü terör örgütünün siyasi uzantısı, bu ülkede bazı çevrelerin ve partilerin umudu haline gelmiş"

KARABÜK (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "AK Parti'nin dışındaki diğer partiler bir koalisyon çıkartmaya çalışıyorlar. Hatta birtakım medya patronları, yurtdışındaki Türkiye'nin iyi gidişatından rahatsız olan bir takım çevreler 'AK Parti iktidardan gitsin, koalisyonda olsa başka bir hükümet gelsin' diye temenni ediyorlar" dedi.

Şahin, partisinin Beşbinevler Mahallesi mitinginde yaptığı konuşmada, vatandaşların kendilerine ve diğer partilere şimdiye kadar 'ne yaptınız?' diye sormaları gerektiğini vurguladı.

CHP ve MHP 'ninde iktidar olduğunu, onların iktidarları dönemlerinde vatandaşların yaşadığı sıkıntıları örnekler vererek anlatan Şahin, MHP'nin, "Bizimle Yürü Türkiye" dediğini hatırlattı. Şahin, bir fıkrayla Türkiye'nin daha önce MHP'yle yürüdüğünü, milletin MHP'nin yürüyüşünü gördüğünü ifade etti.

-"O yürüyüşle bu ülkeye hizmet olmaz"

"MHP 1999-2002 yıllarında hükümet ortağıydı. Devlet Bahçeli Başbakan Yardımcısıydı" diyen Şahin,  "Yürüyüşlerini gördük. O yürüyüşle bu ülkeye hizmet olmaz.  21 bankaya o dönemde el kondu. O bankaların içi boşaltıldı. Bankaların ceremesi millete yüklendi. Bir gecede insanlar varlıklarının yarısını kaybetti. Faizler çok fazla yükseldi. En önemlisi Karabük'ün can damarı, Türk ekonomisinin lokomotifi KARDEMİR adeta kapısına kilit vurulacak hale gelmişti. İşçiler 3'er aylık ücretsiz izinlere ayrılıyordu. O yürüyüşü gördük. Millet biliyor" dedi.

İktidara geldiklerinde ekonomisi çökmüş bir Karabük devraldıklarının altını çizen Şahin, 13 yıl içinde Karabük ve ülke genelinde her alanda yapılan yatırımları, ekonomide yaşanan gelişmeleri rakamlar vererek aktardı.

-"Pazar günü iki seçenek var"

Şahin, Türkiye'nin istikrarı için bu seçimlerin ve tek başına iktidarın önemli olduğunu vurgulayarak, "Bizden önce üçlü koalisyon vardı ve ülkeyi uçurumun kenarına getirdiler. Biz bütün bu icraatlarımızı tek başına iktidar olduğumuz için yapabildik. Pazar günü iki seçenek var. Sandıktan ya bir parti tek başına iktidar olarak çıkacak, yada koalisyon çıkar. AK Parti'nin dışındaki diğer partiler bir koalisyon çıkartmaya çalışıyorlar. Hatta birtakım medya patronları, yurtdışındaki Türkiye'nin iyi gidişatından rahatsız olan birtakım çevreler 'AK Parti iktidardan gitsin koalisyonda olsa başka bir hükümet gelsin' diye temenni ediyorlar" diye konuştu. 

- "Daha önce olduğu gibi yine bozacağınıza inanıyorum"

Seçimlerde iddialı laflar eden bazı siyasi partilerin bir tek umudu olduğunu savunan Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Umutları HDP ve Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş. 'HDP barajı aşsa da AK Parti daha az milletvekili çıkarsa da iktidardan düşse' diye dua ediyorlar. Bölücü terör örgütünün siyasi uzantısı, bu ülkede bazı çevrelerin ve partilerin umudu haline gelmiş. Bütün bu tezgahları, planları oylarınızla pazar günü bozabilirsiniz. Daha önce olduğu gibi yine bozacağınıza inanıyorum."