AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
- "Anadolu Müslüman Türklere vatan olduktan sonra bizi buradan çıkartmak isteyen çokça muhaliflerimiz, düşmanlarımız oldu. Ama hiç biri başarılı olamadı bundan sonra da olamayacak"

KARABÜK (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Anadolu Müslüman Türklere vatan olduktan sonra bizi buradan çıkartmak isteyen çokça muhaliflerimiz, düşmanlarımız oldu. Ama hiç biri başarılı olamadı bundan sonra da olamayacak" dedi.

Baba ocağı Karabük'ün Ovacık ilçesine bağlı Ekincik köyüne gelen Şahin, Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen Zıyrat (Ziyaret) etkinliğine katıldı. 

Şahin, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, köylerinde bu geleneğin yıllardır sürdürüldüğünü, köylülerin bir araya gelerek aşlarını paylaştığını, özlem giderdiklerini söyledi.

Türkiye 'nin diğer uluslarda az rastlanan bazı unsurlara sahip olduğunu aktaran Şahin, "Anadolu Müslüman Türklere vatan olduktan sonra bizi buradan çıkartmak isteyen çokça muhaliflerimiz, düşmanlarımız oldu. Ama hiç biri başarılı olamadı bundan sonra da olamayacak. Biz köklü geleneklere sahibiz. Değerlerimiz var. Bunları hep yaşatıyoruz. Bunlardan biriside Zıyrat etkinliğidir" diye konuştu.

- "Kurban insanları birbirine yaklaştırıyor"

Bayramların paylaşmak anlamına geldiğini ifade eden Şahin, "Mutlulukları, sevinçleri, ekmeğini, katığını paylaşmaktır. Burada 'biz bu kardeşliğimizi devam ettireceğiz' mesajı var. İnşallah bu meziyetlerimiz dünya var oldukça duracak. Anadolu hep bizim topraklarımız olmaya devam edecek. Gençlerin bu gelenekleri yaşaması ve yaşatması adına da bu etkinlikleri devam ettirmemiz lazım. Kurban insanları birbirine yaklaştırıyor. Bu bayramların değerlerini bilelim" sözlerine yer verdi.

"Ülkemizin bazı bölümlerinde sorunlar yaşanıyor. Bölücü bir terör örgütü hatta başkaca terör örgütleri ülkemizde huzuru bozmak için insanların kardeşçe barış içinde yaşamalarını zedelemek için kaos meydana getirmek için bu bayramda bile faaliyette bulunabiliyorlar" diyen Şahin, şöyle devam etti:

"Ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüdür. Milletimiz Anadolu topraklarında şimdiye kadar kardeşçe yaşamıştır bundan sonrada yaşama arzusunu güçlü bir şekilde muhafaza etmektedir. Kurban Bayramı dolayısıyla şunu ifade etmek isterim ki sadece dinen kurban edilmesi gereken varlıklar kurban edilsin. Ama insanlar, çocuklarımız, yavrularımız ve özellikle bu vatan için her an şehit olmaya hazır Mehmetçiklerimiz, emniyet mensuplarımız hayatını kaybetmesin artık. Milletimizin de beklentisi budur."