AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
- "Türkiye'nin geçtiğimiz şu süreçte belirsizliklere ve gelecekle ilgili endişe duymaya hiç tahammülü yok, bu lüksümüz de yok. Kendi içinde uyumlu bir hükümetle Türkiye'yi 2019'a, hatta 2023'lere taşımamız lazım"

KARABÜK (AA) -  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, " Türkiye 'nin geçtiğimiz şu süreçte belirsizliklere ve gelecekle ilgili endişe duymaya hiç tahammülü yok, bu lüksümüz de yok. Kendi içinde uyumlu bir hükümetle Türkiye'yi 2019'a, hatta 2023'lere taşımamız lazım" dedi.

Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi (SAKEM) Esentepe Şubesi'nin açılışında konuşan Şahin, daha önce bu tür yerlerin açılmasının yasal olarak mümkün olmadığını söyledi.

İktidarları döneminde belediyeler arasında bir ayırım yapmadıklarını, belediyelere bu tür hizmet etme imkanlarının tanındığını aktaran Şahin, "AK Parti gelene kadar belediye başkanlarının görevi çöp toplamaktan ibaretti. Yasalar imkan vermiyordu. Eğer bu tür faaliyetler içerisinde girmiş olsaydınız, size zimmet çıkardı. Gelir müfettişler, 'siz yasada size verilmeyen bu tür faaliyetlerde nasıl bulundunuz? Harcama yapmışsınız ve bunu geri ödeyeceksiniz' diye size zimmet çıkarırdı. İşte AK Parti'nin farklarından bir tanesi de burada yatıyor" diye konuştu.

 Şahin, AK Parti seçim beyannamesinin açıklandığını, beyannamede proje geliştiren gençlere 50 bin lira karşılıksız para vereceklerini, 50 bin liranın yetmemesi durumunda 100 bin liraya kadar faizsiz kredi kullanma imkanı sunulacağını dile getirerek, esnaf olmak isteyen kadınlara da 30 bin liraya kadar işletme sermayesi vermeyi planladıklarını anlattı.

- "Etrafımız adeta ateş çemberi"

1 Kasım seçimlerinde sandıktan tek parti iktidarı çıkması gerektiğini vurgulayan Şahin, "Türkiye'nin geçtiğimiz şu süreçte belirsizliklere ve gelecekle ilgili endişe duymaya hiç tahammülü yok, bu lüksümüz de yok. Kendi içinde uyumlu bir hükümetle Türkiye'yi 2019'a, hatta 2023'lere taşımamız lazım. Bunun için 1 Kasım seçimleri ülkemiz için son derece önem arz ediyor" ifadesini kullandı.

Şahin, Türkiye'nin etrafının ateş çemberi olduğuna işaret ederek  "Süper güçler bilek güreşine giriştiler, hemen sınırımızın ötesinde. O bakımdan kendi içinde uyumlu bir tek partinin iktidarına her zamankinden daha çok muhtacız" dedi. 

 - "22 bin kilometre duble yol"

 SAKEM'i gezen Şahin, Safranbolu Orman İşletme Müdürlüğünü ziyaret etmesinin ardından ilçede yapılan bir yolun açılış programına katıldı. 

Şahin, yaptığı konuşmada, hükümetleri döneminde 22 bin kilometre duble yol yaptıklarına dikkati çekerek Toplu Konut İdaresi (TOKİ) yatırımlarını anlattı. 

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'nin "bunlar hayal satıyorlar" diyerek TOKİ yatırımlarını eleştirdiğini belirten Şahin, "Aslında belediye başkanı arkadaşımızın bundan mutluluk duyması gerekirdi. Çünkü TOKİ Karabük'e girdi, Safranbolu'da da TOKİ evleri var, hala deva etmekte olanlar var. Ama dün bir açıklama yapmış ona da sevindim. 'Biz TOKİ'yle bu konuda birliği yapmaya hazırız, arsa bulma konusunda yardımcı olabiliriz' diye. Demek ki hayal satmadığımızı, satmayacağımızı o da en sonunda tespit etmiş" şeklinde konuştu.

30 yıldır siyasetin içinde olduğunu ve kavgayla, kısır çekişmeyle bir yere varılamadığını ve hizmet edilemediğini gördüğünü dile getiren Şahin, şunları kaydetti:

"TOKİ Başkanı'nın Karabük'e gelecek, onunla Rafet Vergili'yi görüştürebilirim. Rafet beyin de 'bu işin içinde ben de varım' demesi bizi ancak memnun eder. 'Hayal satıyorlar' sözünden 'biz de bu işin içinde olalım' noktasına gelmiş olması sevindiricidir, takdire şayandır. Türkiye birlik beraberlik içerisinde, karşılıklı anlayış içerisinde daha ileri gidebilir. Partisel nedenlerle, çekişmelerle sadece zaman kaybederiz, enerji kaybederiz."