AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
- "Bu süreçte gerçekten iş başında geleceğe güvenle bakan ve güven veren bir tek başına parti iktidarına ihtiyacımız var""

KARABÜK (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Bu süreçte gerçekten iş başında geleceğe güvenle bakan ve güven veren bir tek başına parti iktidarına ihtiyacımız var" dedi.

Şahin, Karabük'ün Yenice ilçesine bağlı Yortan Beldesi Şirin köyünde esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti, Akmanlar, Satuk, Balıkısık köylerini ziyaret ederek, sorunları dinledi.

İlçe merkezinde Özal Mahallesi'nde kendisini bekleyen vatandaşlarla tokalaşıp bir süre sohbet eden Şahin, Yamaç köyüne bağlı Hatipoğlu Mahallesi'nde köylülere hitaben yaptığı konuşmada, ülkenin koalisyon hükümetleri döneminde hep geriye gittiğine şahit olduklarını, tek partili dönemlerde ise hep ileriye doğru atılım yaptığını söyledi.

Şahin, 1 Kasım'da sandıktan tek parti iktidarının çıkmasının ülkeyi son 13 yılda olduğu gibi hep ileriye götüreceğini belirterek, "Şimdi seçime gidiyoruz. 7 Haziran seçimlerinden sonra ortaya çıkan siyasi belirsizlik 1 Kasım'dan sonra ortaya çıkmamalı. Bir siyasi parti tek başına iktidar olmalı. 2019'a kadar Türkiye 'yi götürmeli. Kendi içinde uyumlu olmalı, koalisyonlarda olduğu gibi didişmeyen bir hükümet götürmeli" diye konuştu.

"Seçimkolik olduk milletçe. Geçtiğimiz yıl 2 seçim yaptık, bu yıl da 2 seçim yapıyoruz" diyen Şahin, şöyle devam etti:

"Her sene seçim yapmaya Türkiye'nin ekonomisi tahammül edemez. Daha önceki seçimlerde hangi partiye oy vermiş olursanız olun bu seçimlerde duygu ve hislerimize göre değil, aklımıza göre oy kullanalım."

Türkiye'nin etrafının ataş çemberi olduğundan ve ülkedeki terör olaylarından bahseden Şahin, "Terör denen belayla güvenlik güçlerimiz bu kadar yoğun mücadele ederken, zaman zaman şehitler de veriyoruz. Allah rahmet eylesin. Bunların kökünü inşallah kazıyacağız. Bu teröristler bu ülkede amaçlarına ulaşamayacaklar. Bu millet buna mani olacak. Devletimiz, güvenlik güçlerimiz şimdi eskisinden daha şiddetli yapıyor. O nedenle bu süreçte gerçekten iş başında geleceğe güvenle bakan ve güven veren bir tek başına parti iktidarına ihtiyacımız var" ifadelerine yer verdi.

Vatandaşlardan sandığa giderken hangi partinin tek başına iktidar şansı varsa ona oy vermelerini isteyen Şahin, sözlerine şöyle sürdürdü:

"Şu anda sadece AK Parti'nin tek başına iktidara gelme imkanı var. Anketler de onu gösteriyor. O bakımdan Türkiye'nin geleceği, içinde bulunduğumuz şu durumu en iyi şekilde değerlendirebilmek, Türkiye, memleketimiz ve istikrarımız için oy kullanalım. Tek başına bir partiyi iktidara getirelim." 

Daha sonra Karabük merkezine dönen Şahin, 100. Yıl Mahallesi'ndeki bir restoranda Karabük Üniversitesi öğrencileriyle televizyondan  Beşiktaş -Çaykur Rizespor maçını izledi.