AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
- "Terörle mücadelede en kapsamlı dönemini yaşayan Türkiye'de AK Parti'ye destek vermek demek, PKK'ya aslında 'hayır' demektir"

KARABÜK (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Terörle mücadelede en kapsamlı dönemini yaşayan  Türkiye 'de AK Parti'ye destek vermek demek, PKK 'ya aslında 'hayır' demektir" dedi.

Şahin,  Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karabük Şubesi tarafından bir restoranda düzenlenen "Türkiye'nin 2023 hedeflerinde Karabük'ün vizyonu" konulu istişare ve sohbet toplantısında yaptığı konuşmada, 7 Haziran seçimlerinden sonra ülkede yaşanan siyasi istikrarsızlığın ekonomiyi olumsuz etkilediğini örnekler vererek aktardı. 

PKK terör örgütünün çıkış amacının ve 35 yıla yakın süredir bu ülkede faaliyetlerine devam ediyor olmasının Türkiye'nin gelişmesini olumsuz etkilemek olduğunu ifade eden Şahin, şöyle devam etti:

"Terörle mücadele için bütçemizden ayırmak zorunda kaldığımız parayı, böyle bir bela başımızda olmasaydı Türkiye'nin kalkınması için kullanabilseydik şu anda bu noktada mı olurduk? Kişi başına düşen milli gelir 10 bin küsür dolarlarda mı olurdu? İnanıyorum ki herhalde 20 bin dolarları yakalardık. Terör örgütünün ekonomik olarak bize böyle bir fatura çıkardığını hiçbir zaman unutmayalım."

Ankara 'da yaşanan saldırıyı hatırlatan Şahin,  "Seçimlere doğru giderken bu eylem maksatlı bir eylemdir. Yine Türkiye'nin yürüyen demokratik düzenini, yürüyen normal hayatını olumsuz etkilemek içindir. Belki '1 Kasım seçimlerini engelleyebilir miyiz' amaçlı da olabilir. Hepsinin de amacı Türkiye'ye zarar vermektir. O halde Türkiye'nin çözmesi gereken en önemli sorunlarından bir tanesi bu terör sorunudur" diye konuştu.

- "En stratejik noktalarını kaybettiler"

"Kurt ve çakallar puslu havayı sever .7 Haziran seçimlerinden sonra bu terör örgütü de tam şimdi zamanıdır diye eylemlerine başladı" diyen Şahin, sözlerini şu ifadelerle sürdürdü:

"Herhalde devletimiz, hükümetimiz, güvenlik güçlerimiz seyredecek değildi. 2 aya yakın bir süredir bölücü terör örgütüne karşı şu ana kadar yapılmış en kapsamlı mücadele yürümektedir. Bu mücadelede Türkiye Cumhuriyeti hedefine ulaşmalıdır. Bu mücadele yarım kalamaz. Doski Vadisi İkiyaka Dağları'nda 3500 rakımlı 8 kapılı bir mağara var. Teröristler yıllardır orada faaliyette bulunurlarmış. Güneş enerjisi ile çalışan televizyonları, silah depoları var. Şimdi teröristlerin yıllardır kullandığı o yöredeki eylemlerini organize ettiği o mağara ve vadi şimdi Mehmetçiğin kontrolündedir. En stratejik noktalarını kaybettiler."

- "Bölge halkı güven kazanmaya başladı"

Artık PKK'nın sonun yaklaştığını vurgulayan Şahin, "Güvenlik güçlerimizi canlarını feda edercesine bu gayretlerden dolayı tebrik ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Bölge halkı güven kazanmaya başladı. Diyarbakır'da bayrak direğinden bayrak inmiş. 3 tane çocuk birbirlerinin üzerilerine çıkmışlar bayrağı öperek direğe dikmiş. Bu tablolar bölge halkının PKK'nın istediği gibi bir halk olmadığını, olmayacağını bu ülkenin birliği, beraberliği için onların da bizimle birlikte olduğunu gösteriyor" sözlerine yer verdi.

- "7 Haziran tablosu ortaya çıkmamalıdır"

Gelecekle ilgili hiçbir teessür içerisinde olunmaması gerektiğinin altını çizen Şahin, şunları söyledi: 

"Bu ülke 780 bin kilometre toprak parçası üzerinde 78 milyon insan olarak  farklılıklarımızla birlikte kardeşçe yaşamayı başaracaktır Allah'ın izniyle ama bunun için 1 Kasım'dan sonra 7 Haziran tablosu ortaya çıkmamalıdır. Özellikle PKK terör örgütünün siyasi uzantı durumundaki partinin eşbaşkanı 1 Kasım akşamı televizyona çıkıp eğer AK Parti tekrar tek başına iktidara gelemezse 'Türkiye halkları PKK'ya karşı girişilen bu operasyonlar sebebiyle AK Parti'ye ceza verdi, oylarını düşürdü ve iktidar yapmadı' diyemesin. Onu susturacak, onun böyle bir açıklama yapmasına mani olacak halkımızın sandığa yansıyacak iradesidir." 

Şahin, konuşmasına şöyle devam etti:

"Terörle mücadelede en kapsamlı dönemini yaşayan Türkiye'de AK Parti'ye destek vermek demek, PKK'ya aslında 'hayır' demektir. Lütfen böyle hamasi şeyler söylediğimi falan düşünmeyin. Çünkü bu HDP'nin barajı aşarak parlamentoya güçlü bir grup olarak girmesi temennisinin, beklentisinin arkasında AK Parti'yi iktidardan düşürmek hesabı var."

- "1 Kasım seçimleri diğer seçimlerden çok daha önemlidir"

"Terör örgütü mensuplarının cenazesine katılmayanlar hakkında soruşturma açacağım" diyen bir partinin eşbaşkanı 'PKK terör örgütünden ben farklıyım' diyemez, kimse de buna inanmaz" diyen Şahin, konuşmasını şu sözleriyle tamamladı:

"Kod adı 'barış' gerçek adı 'savaş' olanlarla bu ülkenin aldatılamayacağını herhalde onlar da anlayacaklardır. O bakımdan 1 Kasım seçimleri diğer seçimlerden çok daha önemlidir."