AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
- "Gazilere vefa göstermek, ülkeye, bayrağa, vatana vefa göstermekle eş değerdir"

KARABÜK (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Gazilere vefa göstermek, ülkeye, bayrağa, vatana vefa göstermekle eş değerdir" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Karabük'te bulunan Şahin, ilk ziyaretini Karabük Emniyet Müdürlüğü'ne yaptı. 

Emniyet Müdürü Serhat Tezsever tarafından karşılanan Şahin, müdürlükte görevli personelle sohbet etti. Trafik şubesinde asılı Fenerbahçe formasını gören Şahin, yanındakilere Fenerbahçe'nin dün akşam Ajax ile oynadığı maçı izlediğini ve bir Galatasaraylı olarak galibiyetten dolayı sevindiğini ifade etti.

Tezsever'den çalışmalar hakkında bilgiler alan Şahin, daha sonra bir haddehaneyi gezdi. Şahin, partisinin Karabük İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Aşure dağıtım törenine katılarak, vatandaşlara aşure ikram etti.

Karabük Kamu Hastaneler Birliği'ni de ziyaret eden Şahin, çalışanlarla bir araya geldi.

Türkiye  Muharip Gaziler Derneği Karabük Şubesi'ni ziyaret eden Şahin, şube başkanı Sabahattin Çorbacı'dan çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Şahin, burada yaptığı konuşmada, "Gazilere vefa göstermek, ülkeye, bayrağa, vatana vefa göstermekle eş değerdir" dedi.

Gazilerin yanında geldiğinde günün yorgunluğunu unuttuğunu, üzerinden attığını aktaran Şahin, "Devletimiz, TBMM, şehitlerimiz ve gaziler ve diğer sosyal kesimler için şu ana kadar hayatı kolaylaştırıcı bir takım işlemler yaptı yasalar çıkarttı. Bu konuda her şey yapıldı mı? Aslına bakarsanız yapılmadı. Daha yapılacak işler var" diye konuştu.

İktidar oldukları dönemde gaziler ve şehit yakınları için yapılanları örnekler vererek anlatan Şahin, TBMM Başkanı olduğu dönemde de yasalar çerçevesinde derneklere yardımlar yaptıklarını aktardı.

Kendisine iletilen sorunlar hakkında elinden geldiği kadar destek olmaya gayret göstereceğini ifade eden Şahin, Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Sakatlar Derneği'ni de ziyaret ederek dernek başkanlarından sorunları hakkında bilgiler aldı, çözümü noktasında yardımcı olacaklarını kaydetti.