AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
- "Terör örgütünün artık silahları bırakmasını, bir an önce bu sevdadan vazgeçmesini istiyoruz. Aksi halde terörün kökünü kazımaya niyetliyiz ve kararlıyız"

KARABÜK (AA) -  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Terör örgütünün artık silahları bırakmasını, bir an önce bu sevdadan vazgeçmesini istiyoruz. Aksi halde terörün kökünü kazımaya niyetliyiz ve kararlıyız" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Karabük'te bulunan Şahin, partisinin İl Başkanlığınca düzenlenen "Beşbinevler Toplantısı"na katıldı.

Katılımcılara Beşbinevler Mahallesi'ne yapılacak spor ve sağlık merkezlerini görselleriyle anlatan İl Başkanı Timurçin Saylar'ı dinleyen Şahin, daha sonra konuşma yaptı.

Karabük'te hayata geçirilecek projelerden bahseden Şahin, işsizlik sorununun ortadan kalkacağını söyledi.

"AK Parti iktidarına geçmişten daha fazla ihtiyacı var Türkiye 'nin" diyen Şahin, şunları kaydetti:

"7 Haziran seçimlerinden sonra bu bölücü terör örgütü, 'Kurt, puslu havayı sever' dercesine yeniden eylemlere başladı. Şırnak'ta, Yüksekova'da, birtakım yerlerde kurtarılmış bölgeler oluşturmaya çalıştı. Hendekler kazdı. 'Türkiye Cumhuriyeti' demez onlar, 'TC' derler, 'Buraya TC'nin askeri, polisi giremez' dediler. Onlara gerekli dersi vermek, bunları yapamayacaklarını göstermek, 'Türkiye dağ başı değildir, her isteyen istediğini yapamaz' demek gerekiyordu."

- "Bu ülkenin mayasında vatan sevgisi vardır"

Güvenlik güçlerinin terörle mücadelede en kapsamlı çalışmalarını yaptığını vurgulayan Şahin, "Terör örgütü gerek sınır ötesinde gerekse yurt içinde çok ciddi zayiatlar verdi. Şimdi baskıyla oy verdirilen güneydoğudaki halkımız, yavaş yavaş kendine gelmeye ve güven duymaya başladı. Hangi soydan gelirse gelsin, anadili ne olursa olsun, bu ülkenin mayasında vatan sevgisi, iman vardır. Bu terör örgütü bizi birbirimize düşürmeye çalışıyor" ifadelerini kullandı.

Terörle mücadelede başlatılan çalışmaların sekteye uğramadan devam etmesi gerektiğini belirten Şahin, "AK Parti olarak terör örgütünün artık silahları bırakmasını, bir an önce bu sevdadan vazgeçmesini istiyoruz. Aksi halde terörün kökünü kazımaya niyetliyiz ve kararlıyız" diye konuştu.

- "Merkezi hükümet olarak yardıma hazırız"

Karabük kent merkezinde çok büyük trafik sorunu yaşandığını, bu işten il belediyesinin sorumlu olduğunu dile getiren Şahin, şöyle devam etti:

"Bize çokça şikayet geliyor vatandaşlardan. 'Trafik sorunu ne olacak' diye soruyorlar. KARDEMİR önünde bir kavşak var, Safranbolu ve kent merkezine giden. Bu kavşakta trafik çok tıkanıyor. Buraya bir alt geçit yapmak lazım. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 'Beşbinevler'de yıkılan Kadın ve Doğum Hastanesini yapacağım' demeyi bırakıp oraya bir geçit yapsa çok daha iyi olmaz mı? Onun görevi o. 'Ben yapamam, gücüm yetmez' diyorsa biz merkezi hükümet olarak yardımcı olmaya hazırız."

Karabük'ün artık denize yakın olacağını belirten Şahin, Karabük-Bartın yolunun, en büyük projeleri arasında yer aldığını bildirdi. Yolu yaptıklarında Bartın Limanı'nın Karabük'ün sahili konumunda bulunacağını anlatan Şahin, ayrıca yeni dönemde Karabük'ün bir havaalanına da sahip olacağını kaydetti.

Şahin, konuşmasında, emekliler, gençler ve taşeron işçiler için yapacakları çalışmalara da değindi.