AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
- "Vatandaş artık seçim değil geçim istiyor. Birbirleriyle geçinme sorunu yaşayacak olan partilerin bir araya gelerek kuracağı hükümetten doğru dürüst geçim çıkmaz"

KARABÜK (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, vatandaşın artık seçim değil geçim istediğini söyleyerek, "Birbirleriyle geçinme sorunu yaşayacak olan partilerin bir araya gelerek kuracağı hükümetten doğru dürüst geçim çıkmaz" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Karabük'te bulunan Şahin, Ovacık ilçesine bağlı Yeniören, Abdullar ve Pürçükören köylerinde vatandaşların sorunlarını dinledi.

Karabük'ün Mehterler köyünü de ziyaret eden Şahin, burada yaptığı konuşmada, "Kentlerde ne varsa köylerde de olacak" sloganıyla hizmet ettiklerini ifade etti. Şahin, Karabük ve ilçelerine gerçekleştirilen ve yapacakları projeleri anlattı. Kapullu Mahallesi'nde de vatandaşlarla bir araya gelen Şahin, üst üste seçim yapılmasından dolayı vatandaşın seçim kolik olduğunu, 1 Kasım'dan sonra 2019'a kadar seçim görmek istemediğini söyledi.

Şahin,  7 Haziran seçiminde milletin kendilerini ülkenin en büyük partisi konumunda tutmaya devam ettiğini ancak yanlarına bir ortak almalarını da istediğini dile getirdi.

Milletin verdiği görevi yerine getirmek için koalisyon çalışmalarına başladıklarını ifade eden Şahin, MHP 'nin seçim akşamı kapılarını kapattığını, CHP 'nin ise seçim çalışmaları sırasında "Alkışlayın gitsinler" dediği için koalisyonu sindiremediğini anlattı.

Şahin, "Vatandaş artık seçim değil geçim istiyor. Birbirleriyle geçinme sorunu yaşayacak olan partilerin bir araya gelerek kuracağı hükumetten doğru dürüst geçim çıkmaz. Geçim sorunu çözülmez. Çözecek olan tıpkı 2002, 2007 ve 2011'de olduğu gibi AK Parti'nin yeniden tek başına iktidarıdır. Başka da alternatifi yok" diye konuştu.

- "Bizim kimseyle sorunumuz yok"

Türkiye 'nin 7 Haziran'ı yaşadığını ve 1 Kasım'dan sonra aynı tablonun oluşmaması gerektiğini vurgulayan Şahin, şunları söyledi:

"Seçim sonuçları itibarıyla 1 Kasım'dan sonra 2011, 2007, 2002 tablosu oluşmalı. Daha yapacağımız çok iş var. Her alanda çok daha gelişmiş bir ülke, bir Karabük var. Karabük'te 3. Sanayi Bölgesi ile işsizliği sıfırlayacağız. Karabük'ün yaşanan trafik sorununu belediye çözemiyorsa yardımcı olmaya hazırız. Bizim kimseyle sorunumuz yok. Bizim kavga etmeye lüksümüz de yok. İşimiz Karabük'e hizmet. Daha yapacağımız çok iş var."

Şahin, Kapullu Mahallesi'nin sorunlarına değinen ve çözümü için gerekli projelerin hazırlandığını aktararak,  emeklilere, gençlere ve  taşeron işçilere yönelik yürürlüğe koyacakları çalışmaları aktardı, sosyal alanda yapılacak hizmetlere ilişkin bilgi verdi.

Kendisini dinlemeye gelen vatandaşların Kapullu Afet Konutları'na belediyenin tabu vermediği yönündeki şikayetleri üzerine yetkililerden bilgi alan Şahin, konunun çözümü için yardımda bulunacağını belirtti.

Bir vatandaşın, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'ye konuyu anlattıklarını, Vergili'nin kendilerine "AK Parti'li Belediye Meclis Üyesi olan birisini başkan yardımcısı yapayım, çözebiliyorsa o çözsün" dediğini iletmesi üzerine Şahin, "Sayın Vergili bunu çözemiyor ve bir meclis üyesinin çözmesini istiyorsa kendi durumunu gözden geçirmesi lazım" ifadelerini kullandı.