AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
- "Geçtiğimiz yıl 2 seçim, bu yıl da 2 seçim yapıyoruz. Eğer sandıktan 7 Haziran sonuçlarına benzer bir sonuç çıkarsa, korkarım yeniden seçim konuşulmaya başlanacak" - "Şu anda seçim anketlerini yayınlamak yasak ama biz biliyoruz ki, 1 Kasım akşamı inşallah sandıktan AK Parti'nin tek başına iktidarı çıkacak"

KARABÜK (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Geçtiğimiz yıl 2 seçim, bu yıl da 2 seçim yapıyoruz. Eğer sandıktan 7 Haziran sonuçlarına benzer bir sonuç çıkarsa, korkarım yeniden seçim konuşulmaya başlanacak" dedi.

Şahin, partisinin Karabük İl Başkanlığı tarafından 100. Yıl Mahallesi'nde organize edilen "Ak Yürüyüş" programına katıldı. 

Kültür Merkezi önünden başlayan ve AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, eski milli futbolcu Tanju Çolak, partililer ve vatandaşların katıldığı yürüyüş, 1002. Cadde'de son buldu. 

Şahin burada yaptığı konuşmada, AK Parti'nin 4. kez tek başına iktidarı yakalamaya ihtiyacı olduğunu söyledi.

Şu anda kendilerinden başka bir partinin tek başına iktidarı yakalama şansının mümkün olmadığını vurgulayan Şahin, "Biz hizmet için geldik. Bizim işimiz hizmet, gücümüz millettir. Yaptıklarımıza yeni hizmetleri ekleyebilmemiz için sizin desteğinize ihtiyacımız var. AK Parti'nin 1 Kasım'da, 2002, 2007 ve 2011'de olduğu gibi 4. kez tek başına iktidarı yakalamaya ihtiyacı var. Bunu ancak dualarınız ve oylarınızla, siz sağlayabilirsiniz" diye konuştu.

- "Milletimiz 'seçim değil geçim istiyoruz' diyor"

Türkiye 'nin, Türk ekonomisinin 1 Kasım'dan sonra yeni maceralara artık tahammülünün olmadığını aktaran Şahin, "Artık milletimiz 'sandık ve seçim' demiyor. Geçtiğimiz yıl 2 seçim, bu yıl da 2 seçim yapıyoruz. Eğer sandıktan 7 Haziran sonuçlarına benzer bir sonuç çıkarsa, korkarım yeniden seçim konuşulmaya başlanacak. Seçim konuşuldukça, Türkiye'de gelişme de, kalkınma da istendiği hızda olamaz. O bakımdan artık milletimiz 'seçim değil geçim istiyoruz' diyor" ifadelerine yer verdi.

- "Sandıktan tek başına iktidar çıkmalıdır"

"Türkiye'yi 2019'a taşıyacak, 2023'e istikrarla taşıyacak güçlü bir iktidar olsun iş başında, kendi içinde uyumlu bir iktidar olsun istiyorsunuz" diyen Şahin, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bir takım partilerin bir araya gelerek kendi içlerinde geçim sorunu yaşayacağı bir hükümetle Türkiye'nin geçim sorununu çözemezsiniz arkadaş. Geçim sorunu yaşayan iktidarlarla milletin geçim sorunu çözülmez. O nedenle 1 Kasım'da sandıktan tek başına iktidar çıkmalıdır. Şu anda tek başına iktidara en yakın parti AK Parti'dir. Şu anda seçim anketlerini yayınlamak yasak ama biz biliyoruz ki, 1 Kasım akşamı inşallah sandıktan AK Parti'nin tek başına iktidarı çıkacak."