AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
- "1 Kasım'da bir parti tek başına iktidara gelmelidir. Şu anda tek başına iktidara gelmeye namzet tek parti var, o da AK Parti'dir. Ben kimseye 'tehditle şantajla oy verin' demem. Millet asıldır biz onun vekilliğine talibiz" - "Ey CHP'liler, ey MHP'liler korkmayın. Bu millet 1 Kasım'da AK Parti'yi tek başına iktidara getirecek, bunu sezdiniz, bunun endişesi yüreğinize yerleşmiş. Şimdi onun endişesiyle bir takım cümleleri amacından saptırarak değerlendirmeler yapıyorsunuz" - "Türkiye böylesine kritik bir dönemden geçerken, terörle mücadelede en kapsamlı ve en şiddetli mücadele devam ederken, bu PKK terör örgütünü etkisiz hale getirmek için iş başında bulunan hükümetin mutlaka görevine devam ediyor olması lazım"

KARABÜK (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "1 Kasım'da bir parti tek başına iktidara gelmelidir. Şu anda tek başına iktidara gelmeye namzet tek parti var, o da AK Parti'dir. Ben kimseye 'tehditle şantajla oy verin' demem. Millet asıldır biz onun vekilliğine talibiz" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında bulunduğu Karabük'te bir düğün salonunda vatandaşlarla bir araya gelen Şahin, tek partili iktidarı savunduğunu, bunu da savunmaya devam edeceğini ifade etti.

Bu söyleminin millete yönelik bir tehdit, bir şantaj olmadığını, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve MHP yöneticilerinin bunu böyle lanse etmeye çalıştıklarını vurgulayan Şahin, "1 Kasım'da bir parti tek başına iktidara gelmelidir. Şu anda tek başına iktidara gelmeye namzet tek parti var, o da AK Parti'dir. Ben kimseye tehditle şantajla oy verin demem. Millet asıldır biz onun vekilliğine talibiz" diye konuştu.

- "Amaçları koalisyon"

Muhalefetteki partilerin tek başına iktidara gelecek güce sahip olmadıkları için koalisyon istediklerini, koalisyonun bir yerinden tutmaya çalıştıklarını savunan Şahin, "Amaçları koalisyon. Tıpkı 1990'lı yıllarda olduğu gibi hatta 1970'li yıllarda olduğu gibi. Biz bunu kabul etmiyoruz arkadaşlar. Sayın Kılıçdaroğlu'na, MHP yöneticilerine sesleniyorum, eğer tek başınıza iktidara gelebilecek bir performansınız, bir gücünüz varsa gelin. Gelebilecekseniz siz gelin" sözlerine yer verdi.

- "Biz bu boş laflara, gürültülere pabuç bırakmayız"

"Ben partimin gelmesini istiyorum. Bundan daha doğal bir şey olabilir mi?" diyen Şahin, şöyle devam etti:

"Türkiye için hayırlı olduğuna inandığım bir öneriyi sizlerle paylaşıyorum. Milletimizin de bu doğrultuda bir karar vermeye hazırlandığını görüyoruz. Anket sonuçlarının da böyle bir netice verdiğinden muhalefet partilerinde şimdi bir telaş başladı. Baktılar ki AK Parti yeniden tek başına iktidara koşuyor. 'Acaba nasıl milletin kafasını karıştırarak AK Parti'nin tek başına iktidara gelmesini önleyebiliriz?' Biz bu boş laflara, gürültülere pabuç bırakmayız. 1 Kasım akşamı sandıklar açıldığında, sandıktan yeniden AK Parti tek başına iktidara çıkacak."

- "Ey CHP'liler ey MHP'liler korkmayın"

7 Haziran seçimleri gibi bir tablo çıkarsa yapacakları şeyin yine koalisyon arayışları olacağını aktaran Şahin, "Biz koalisyonlu dönemlerin Türkiye'ye hayır getirmeyeceğini düşünüyoruz. Ben halkımızın büyük bir çoğunluğunun da böyle düşündüğüne inanıyorum. Ey CHP'liler ey MHP'liler korkmayın. Bu millet 1 Kasım'da AK Parti'yi tek başına iktidara getirecek, bunu sezdiniz, bunun endişesi yüreğinize yerleşmiş. Şimdi onun endişesiyle bir takım cümleleri amacından saptırarak değerlendirmeler yapıyorsunuz" ifadelerini kullandı.

AK Parti'nin tek başına iktidarını engellemek için çeşitli oyunlar içinde olunduğunun altını çizen Şahin, Saadet Partililere "Baraj kalktı, oylarınızı Saadet Partisi'ne verin ki milletvekili çıkartın" dendiğini anlattı.

- "Saadet Partili kardeşlerimizi kandırmaya çalışıyorlar"

Saadet Partili kardeşlerinin bunu uydurduğu kanaatinde olmadığını belirten Şahin, "AK Parti'nin iktidardan uzaklaşmasını isteyenler, Tayyip Erdoğan'ın ve Ahmet Davutoğlu'nun önünü kesmek isteyenler, 'Nasıl olsa biz barajı aşarak milletvekili çıkaramayacağız, hiç olmazsa görüşlerimize çok yakın olan AK Parti'ye oy verelim' diyen Saadet Partili kardeşlerimizi kandırmaya çalışıyorlar. Saadet Partili kardeşlerimiz bilmez mi? Yüzde 10 barajının hala devam etmekte olduğunu, bilirler. Bildikleri halde 'Baraj kalktı. Saadet Partisi'ne oy verelim' demezler" şeklinde konuştu. 

- "Kardeşlerimizi yanlış yönlendirmeye çalışıyorlar"

Saadet Partili kardeşlerinin dürüst, namuslu insanlar olduğunu belirterek onlarla geçmişte siyaset yaptığından bahseden Şahin, konuşmasına şu sözleriyle devam etti:

"Ama birileri onların da kafalarını karıştırarak bu konuları bilmeyen Saadet Partili kardeşlerimin zihnini çelmeye çalışıyorlar. O kardeşlerime sesleniyorum. İstediğiniz partiye oy verebilirsiniz, Saadet Partisi'ne de verebilirsiniz. Ancak 'yüzde 10 barajı kalktı, AK Parti'ye verecektim ama bizim partimiz de milletvekili çıkarır' diye oraya oy verirseniz Saadet Partisi milletvekili çıkaramayacak, bunu bilin. Bunu bile bile birileri o kardeşlerimizi yanlış yönlendirmeye çalışıyorlar."

- "Bazıları AK Parti iktidarından rahatsız"

Türkiye'de artık tekerlekli ve zırhlı araçların üretildiğini, Malezya'ya, Birleşik Arap Emirlikleri'ne, Suudi Arabistan'a, Cezayir'e, Azerbaycan'a, Bahreyn'e satıldığını işaret eden Şahin, şunların altını çizdi:

"Ateşli sistemler, telsizler üretip Ürdün'e, Endonezya'ya, Pakistan'a, Birleşik Arap Emirlikleri'ne satıyoruz. Biz geldiğimizde savunma sanayi ihracatı 60 milyon dolardı. Şu anda bu 1 milyar 600 milyon dolar. Şimdi neden bazıları AK Parti iktidarından rahatsız. Çünkü bu ülkelere AK Parti gelmeden önce tekerlekli ve zırhlı araçları o ülkeler veriyordu. Pazar kaybettiler, pazar. O nedenle iş başında kalmamalı, diğer pazarlarını da kaybetmekten korkuyorlar."

- "Türkiye artık uyandı"

Atak helikopteri, insansız hava aracı, gemi üretildiğini, yüzde 100 yerli olduğunu ve Türk teknisyenlerin, mühendislerin yaptığını söyleyen Şahin, "2020'ye giderken kendi savaş uçağımızı da yapacağız, hazırlıkları devam ediyor. Birileri AK Parti'yi, Cumhurbaşkanımızı, kurucu genel başkanımızı acımasızca eleştirirken, dışarıdaki bir takım yayın organları kendisiyle ilgili en ağır hakaretler içeren yazılar yazarken amaçları 'Türkiye'nin başında AK Parti gibi bir parti olmasın, bunları yapan bir parti olmasın, geçmişte olduğu gibi bizim pazarımız olsun, bunları üretmesin. Bunların sattığı yerlere biz ürettiklerimizi satmaya devam edelim' diyorlar. Türkiye artık uyandı" diye kaydetti.

- "Bu ülkemizin bir bakıma bağımsızlık mücadelesidir"

Hedefleri olduğunu, bazılarının ve dış ülkelerin bundan rahatsız olduğunu, Türkiye'nin gelişmesinin, kalkınmasının onların menfaatlerine dokunabileceğini belirten Şahin, "Ama onların Türkiye'de de yandaşları var. Türkiye'de de o düşüncelerini seçmenler nezdinde karşılık bulsun diye gerenler var. O nedenle bütün bunları iyi bileceğiz, ve bu oyunların farkında olarak 1 Kasım'da sandık başına giderken oylarımızı o şekilde kullanacağız. Yani bu ülkemizin bir bakıma bağımsızlık mücadelesidir" sözlerini aktardı.

Şahin, konuşmasına şöyle sürdürdü:

"7 Haziran'dan önce PKK terör örgütü kırsal kesimde hatta şehir merkezinde vatandaşlarımızı tehditle, baskıyla, korkutarak oy aldı. Şimdi o bölgelerdeki vatandaşlarımıza terörle mücadelede güvenlik güçlerimizin başarısı sonucu güven gelmeye başladı, kendilerine geldiler. Bu güvenle 1 Kasım seçimlerinde de sandık başına gidecekler. O HDP'nin ve onun arkasındaki terör örgütünün baskılarına büyük ölçüde inşallah alet olmadan oylarını özgürce kullanacaklar. O nedenle Türkiye böylesine kritik bir dönemden geçerken, terörle mücadelede en kapsamlı ve en şiddetli mücadele devam ederken, bu PKK terör örgütüne etkisiz hale getirmek için iş başında bulunan hükümetin mutlaka görevine devam ediyor olması lazım."

- "Devletini katil ilan eden adamla görüştü"

Şahin, "Bakın Kılıçdaroğlu, HDP eş başkanıyla görüştü. Ne görüştü bilmiyoruz. Gelecekle ilgili ne hesapları var bilmiyoruz" diyerek konuşmasına şu sözleriyle son verdi:

"Genel başkanımız görüşmedi, çünkü Ankara'da 2 tane canlı bomba eylemi yapıldı. 102 vatandaşımız hayatını kaybetti, 100'den fazla hastanede yaralı var. HDP eşbaşkanı 'bunu devlet yapmıştır, devlet katil' dedi. Devleti suçladı. Cumhurbaşkanımızı, Başbakanımızı adeta katil olarak nitelemeye çalıştı edepsizce. Şimdi Sayın Başbakanımız 'Bu laflarından dolayı özür dilemedikçe, pişmanlığını ifade etmedikçe ben HDP eş başkanıyla görüşmem' dedi. Fakat Kılıçdaroğlu görüştü. Türkiye Cumhuriyeti devletini katil ilan eden adamla görüştü. CHP ikide bir 'ben devlet kuran bir partiyim' der, 'bu devleti ben kurdum' der. Eğer bu devleti sen kurmuşsan ey CHP, bu devleti katil ilan eden adamla niye görüşüyorsun."