AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin:
- "AK Parti dışındaki siyasi partilerin tamamının beklentisi '1 Kasım akşamı sandıktan koalisyon çıksın', bunu istiyorlar. Çünkü hiçbirinin tek başına iktidara gelme hedefi ve gücü yok, bunu açıkça görüyorlar. Bir siyasi parti seçimlere girmiş, özellikle Cumhuriyeti kurduğunu iddia eden CHP çıkıp göğsünü gere gere 'Biz Cumhuriyetle yaşıt bir partiyiz. 1 Kasım seçimlerinde tek başımıza iktidara geleceğiz' diyemiyor" - "Türkiye, 1 Kasım seçimlerinden sonra gerçekten önünü görmesi lazım. 2019'ları ve 2023'leri çok rahatlıkla görmesi gerekir. İş adamı, yatırımcı ve Türkiye'de yaşayan insanlar bunu görmeli"

KARABÜK (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "AK Parti dışındaki siyasi partilerin tamamının beklentisi '1 Kasım akşamı sandıktan koalisyon çıksın', bunu istiyorlar. Çünkü hiçbirinin tek başına iktidara gelme hedefi ve gücü yok, bunu açıkça görüyorlar. Bir siyasi parti seçimlere girmiş, özellikle Cumhuriyeti kurduğunu iddia eden CHP çıkıp göğsünü gere gere 'Biz Cumhuriyetle yaşıt bir partiyiz. 1 Kasım seçimlerinde tek başımıza iktidara geleceğiz' diyemiyor" dedi.

Şahin, partisinin Karabük İl Başkanlığınca Soğuksu, Yenimahalle ve Namık Kemal Mahallesi'nde düzenlenen "AK Yürüyüş" programına katıldı. 

Yürüyüş sonunda halka hitap eden Şahin, şimdi Cumhuriyetin daha güçlü olduğunu belirterek, halkın ve milletin Cumhuriyetine, ülkesine ve geleceğine sahip çıktığını söyledi.

1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nden iki beklenti olduğundan bahseden Şahin, "AK Parti dışındaki siyasi partilerin tamamının beklentisi '1 Kasım akşamı sandıktan koalisyon çıksın', bunu istiyorlar. Çünkü hiçbirinin tek başına iktidara gelme hedefi ve gücü yok, bunu açıkça görüyorlar. Bir siyasi parti seçimlere girmiş, özellikle Cumhuriyeti kurduğunu iddia eden CHP çıkıp göğsünü gere gere 'Biz Cumhuriyetle yaşıt bir partiyiz. 1 Kasım seçimlerinde tek başımıza iktidara geleceğiz' diyemiyor. İki gün önce ben bunu söyledim diye Sayın Kılıçdaroğlu beni eleştiriyor ve 'şantaj yapıyorsunuz millete' diyor. 1 Kasım seçimlerinde sandıktan bir tek parti çıkmalıdır" diye konuştu.

- "Türkiye'nin koalisyon hükümetleriyle kaybedecek zamanı yok"

"Tek başına iktidar dönemlerinde Türkiye, daha fazla yatırım alarak büyümüştür. Koalisyon dönemleri, koalisyon ortaklarının çatışmaları halinde geçmiştir ve uzun ömürlü olmamıştır" diyen Şahin, "Türkiye'nin koalisyon hükümetleriyle kaybedecek zamanı yok. Türkiye, 1 Kasım seçimlerinden sonra gerçekten önünü görmesi lazım. 2019'ları ve 2023'leri çok rahatlıkla görmesi gerekir. İş adamı, yatırımcı ve Türkiye'de yaşayan insanlar bunu görmeli. Görmeli ki Türkiye'de yatırımlar gelsin. Şimdi herkes tereddüt içinde 'Ne olacak acaba?' diyor" sözlerine yer verdi. 

Karabük'te 1 Kasım akşamı sandıklar açıldığında partisinin 2-0 galip olacağını ifade eden Şahin, sözlerine şöyle son verdi:

"İnşallah Karabük'te oy rekorunu aşacağız ve yüzde 60'ları bulacağız. Karabük bunu başarır. Karabük şimdi başka Karabük. 13 yılda gelişen ve değişen bir kent oldu. Bunu yıllar sonra bu kente gelen insanlar görüyor."