AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, Karabük'te:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, Karabük'te:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, Karabük'te:
- Şahin, Karabük'te Sosyal Güvenlik Kurumu binasının temel atma törenine katıldı

KARABÜK (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Karabük'te Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) temel atma törenine katıldı. 

Cumapazarı'ndaki temek atma töreninde konuşan Şahin, ülkenin en önemli hizmet kurumlarından SGK hizmet binasının Karabük'te temelini atmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. 

Nüfusun hemen hemen tamamının SGK' ile mutlaka ilgili olduğunu ifade eden Şahin, şöyle konuştu:

"Buraya Karabük'te yaşayan herkesin işi düşer. Çok önemli bir hizmet binasının temelini atacağız. SGK'da üç farklı kurumun bir çatı altında birleşmesiyle bütçe ve kapsamı itibarıyla güçlü bir kurum haline geldi. Beşbinevler Mahallesi'nde bulunan hizmet binası yeterli değildi. Bu yerin temin edilmesinde ve temel atma aşamasına gelinmesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in katkısı büyük. Kendisine teşekkür ediyoruz. Bu yer hal binasıydı. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, SGK'ya olan borçları karşılığı buranın kuruma tahsisi konusunda yardımcı oldu. Kendisine de çok teşekkür ederiz. Burası merkez. İlçelerden gelen vatandaşlarımızın da ulaşması daha kolay olacak. Bu inşaat 1,5 yıldan önce bitebilir."

Törene, Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Vali Yardımcısı Tarkan Keskin, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar ile vatandaşlar katıldı. 

Şahin ve beraberindekiler, İl Müftüsü Halil Bektaş'ın duasının ardından butona basarak binanın temelini attı.