AK Parti Karabük Milletvekili Kahveci:

AK Parti Karabük Milletvekili Kahveci:
AK Parti Karabük Milletvekili Kahveci:
- "Ucuz siyaset yapmadık yapmayacağız. Siyasetimizi kentimize hizmet için yapacağız"

KARABÜK (AA) - AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, "Ucuz siyaset yapmadık yapmayacağız. Siyasetimizi kentimize hizmet için yapacağız" dedi.

Kahveci, gazetecilere yaptığı açıklamada, Karabük'teki bazı yerel yayın organlarında yapılması planlanan bir yurt yeri konusunda rant elde edildiğinin iddia edildiğini söyledi.

Yurt projesinin planlandığı arazinin orman arazisi olduğunu ifade eden Kahveci, "Ne bir şahsın ne bir vakfın ne de bir derneğin arazisi değildir. Devlet yurt için araziyi bedelsiz olarak tahsis ediyor. Burada rant aranması hangi mantıkla bağdaşıyor? Karabük'ün birçok mahallesine yurt yapıldı ve yapılmaya da devam ediliyor. Şimdiye kadar yapılan çalışmalarda rant oluşmadı da Kayabaşı-Aydınlıkevler bölgesine bir yurt yapılması düşünüldüğünde mi? rant oluştu. Bu nasıl mantık ve düşüncedir" ifadesini kullandı. 

Seçim öncesi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ve Karabük Üniversitesi yetkililerinin katılımıyla yapılan toplantı sonrasında bölgeye bir yurt ve ek kampüs yapılmasının kararlaştırıldığını anlatan Kahveci, şunları kaydetti:

"Uygun bir yer olarak orman arazisi tespit edildi.  21 dönümlük arazi üniversitemize tahsisi edildi. Şu anda alanın kesin tahsisi, programa alınması ve planlama süreci devam etmektedir. Bu alanın seçiminde etkili olan bir konuda Organize Sanayi Bölgesi'me yakın olmasıdır. Yapılması planlanan okul öğrencilerimize staj imkanı sağlayacaktır. Bu bölgede bin kişilik erkek yurdunun yapılmasından kim neden rahatsız oluyor. Arazi dağ başında değildir.  Her mahalleye bir yatırım yapıldı. Diğer yerlere yapılan yatırımlar rant olmadı da burası mı rant oldu. Ucuz siyaset yapmadık yapmayacağız. Siyasetimizi kentimize hizmet için yapacağız."