Akademisyenler İçin İngilizce Konuşma Becerisi Geliştirme Projesi

Akademisyenler İçin İngilizce Konuşma Becerisi Geliştirme Projesi
Akademisyenler İçin İngilizce Konuşma Becerisi Geliştirme Projesi
KARABÜK (AA) - Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından hazırlanan Akademisyenler İçin İngilizce Konuşma Becerisi Geliştirme Projesi kapsamından Karabük...

KARABÜK (AA) - Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından hazırlanan Akademisyenler İçin İngilizce Konuşma Becerisi Geliştirme Projesi kapsamından Karabük Üniversitesi'nde (KBÜ) akademisyenlere ingilizce eğitimi verilecek.

KBÜ'den yapılan yazılı açıklamada, YÖK tarafından başlatılan proje kapsamında Türkiye'ye gelen 30 yabancı dil eğitimcisinin eğitici olarak görev alacağı çalışmada, sanal sınıflarda Türkiye'deki devlet ve vakıf üniversitelerinde görev yapan 150 bin akademisyene yurtiçinde veya yurtdışında herhangi bir kursa gitmeden, ücretsiz İngilizce eğitimi verileceği belirtildi.

Proje ile akademisyenlere İngilizce konuşma pratiği kazandırılması amaçlandığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İlk etapta uzaktan eğitim stüdyoları bulunan Karabük Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi aracılığıyla eğitimlere başlanılacak. Stüdyolarda öncelikle İngilizce gramer eğitimleri verilecek. Daha sonra bu stüdyolarda interaktif ve soru-cevap şeklinde eğitimler de verilecek. Eğitim 7 hafta sürecektir."