Anadolu Ajansı 95 yaşında

Anadolu Ajansı 95 yaşında
Anadolu Ajansı 95 yaşında
- Safranbolu Belediye Başkanı Aksoy ve Karabük Gazeteciler ve İletişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Çetinkaya, kutlama mesajı yayımladı

KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy ve  Karabük Gazeteciler ve  İletişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çetinkaya,  Anadolu Ajansının (AA) 95. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Aksoy, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün talimatlarıyla kurulan Anadolu Ajansı'nın, güvenilir, tarafsız, etik ve hızlı habercilik yaptığını belirterek, şunları kaydetti:

"Milli Mücadelemizin tüm dünyaya ve milletimize en hızlı şekilde duyurulabilmesi amacıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatlarıyla kurulan Anadolu Ajansı, kuruluşundan bugüne kadar, Türk basınının gelişmesine çok büyük katkı sağlamıştır. Anadolu Ajansı, Türk milletinin güvenini kazanarak, basınımızın temel taşı olmuştur. Anadolu Ajansının kuruluşunun 95. yıl dönümünü kutluyor, çalışanlarına başarılar diliyorum." 

- "Tarafsız, dürüst ve ilkeli habercilik anlayışıyla çalışmalarını sürdürmektedir"

Karabük Gazeteciler ve İletişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çetinkaya ise mesajında Anadolu Ajansının 6 Nisan 1920'de Halide Edip ve Yunus Nadi önderliğinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatlarıyla kurulduğunu anımsattı.

Türk basınının kilometre taşı olan Anadolu Ajansının 95 yıldır yerel basının da yanında olduğunu vurgulayan Çetinkaya, şunları kaydetti:

"AA, kendisini sürekli yenileyerek ve geliştirerek, basın meslek ilkeleri doğrultusunda tarafsız, dürüst ve ilkeli habercilik anlayışıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Karabük Gazeteciler ve İletişim Derneği olarak Anadolu Ajansının daha nice başarılı yıllara ulaşması dileğiyle tüm çalışanlarını tebrik ediyoruz."