Anadolu Ajansı 96 yaşında

Anadolu Ajansı 96 yaşında
Anadolu Ajansı 96 yaşında
- Karabük Valisi Alimoğlu, Safranbolu Kaymakamı Bulacak ve Safranbolu Belediye Başkanı Aksoy, kutlama mesajı yayımladı

KARABÜK (AA) - Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak ve Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Anadolu Ajansı'nın (AA) 96. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Alimoğlu, mesajında, AA'nın 96 yıllık bir çınar olduğunu belirtti.

Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatlarıyla kurulan Anadolu Ajansı'nın cumhuriyet tarihiyle özleştiğini ifade eden Alimoğlu, "Türk basınının gelişmesine büyük katkıları olan Anadolu Ajansı, 96 yıllık hayatında bir çok ilke imza atmıştır. Basın camiasında bir okul vazifesi gören Anadolu Ajansı, bugün örnek ve öncü bir kuruluştur." dedi.

Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak ise Anadolu Ajansı'nın doğru, tarafsız ve ilkeli bir yayıncılık sürdürdüğünü vurgulayarak, "Bugün birçok dilde yayın hayatını başarılı bir şekilde sürdüren Anadolu Ajansı, ülkemizde yaşanan gelişmeleri bütün dünyaya objektif şekilde duyuruyor. Anadolu Ajansı'nı gösterdiği duyarlılıktan dolayı tebrik ederken, 96. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum." ifadesini kullandı.

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy da Anadolu Ajansı'nın 96 yıllık tarihinin başarılarla dolu olduğuna dikkati çekerek, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"AA kurulduğu ilk günden bugüne dürüst ve tarafsız habercilik anlayışıyla yayın hayatını sürdürüyor. Anadolu Ajansı, kurulduğu günden bugüne kadar yaptığı başarılı çalışmalarını bundan sonrada sürdürecektir. Yaptığı çalışmalarla Türk basınında öncü konumda olan AA, 11 dilde yaptığı yayınlarla da dünyada önemli bir yere sahiptir."