"Azerbaycan Halk Dansları" Topluluğu gösterisi

"Azerbaycan Halk Dansları" Topluluğu gösterisi
"Azerbaycan Halk Dansları" Topluluğu gösterisi
KARABÜK (AA) - Karabük'ün Safranbolu ilçesinde düzenlenen Ramazan Akşamları Etkinlikleri kapsamında, Azerbaycan Halk Dansları Topluluğu gösteri...

KARABÜK (AA) - Karabük'ün Safranbolu ilçesinde düzenlenen Ramazan Akşamları Etkinlikleri kapsamında, Azerbaycan Halk Dansları Topluluğu gösteri sundu.

Safranbolu Belediyesince, Misak-ı Milli Meydan'ında düzenlenen gösteride gazetecilere açıklama yapan Belediye Başkanı Necdet Aksoy, gösterinin büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Etkinliklerin her akşam dolu dolu geçtiğini ifade eden Aksoy, etkinliklerde Karagöz-Hacıvat, gölge oyunları, meddah, semazen gösterilerinin yanı sıra tasavvuf müziği konserlerinin de yer aldığını söyledi.

Bu akşamın özel olduğunu belirten Aksoy, "Çünkü kardeş ülke Azerbaycan'dan misafirlerimizi konuk ettik. Bizlere muhteşem bir gösteri sundular. Biz Azerbaycan ile iki devlet, bir milletiz. Bizleri kırmayarak etkinliklerimize katıldıkları için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Gösterinin sonunda Azerbaycan Halk Dansları Topluluğu ekibi, Azerbancanlı şair Ahmet Cevad'ın "Çırpınırdı Karadeniz" adlı şiirini Türk bayrağı ve Azerbaycan bayrağı açarak okudu.