Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekata tepkiler

Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekata tepkiler
Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekata tepkiler
KARABÜK (AA) - Genç Memur-Sen Karabük üyeleri, Bayırbucak Türkmenlerine yönelik saldırılara tepki gösterdi.Genç Memur-Sen Karabük İl Başkanı Murat...

KARABÜK (AA) - Genç Memur-Sen Karabük üyeleri, Bayırbucak Türkmenlerine yönelik saldırılara tepki gösterdi.

Genç Memur-Sen Karabük İl Başkanı Murat Koşa, yaptığı açıklamada, bugün mazluma sahip çıkma günü olduğunu belirtti.

İnsanlığını kaybetmemiş vicdan sahibi herkesin kendileriyle birlikte olduğunu, mağdurlara ve mazlumlara sahip çıkmanın yürek yangınını taşıdığına inandıklarını ifade eden Koşa, şunları kaydetti:

"Vahşet saltanatını sürdürmek için ülkesini cehenneme çeviren, kendi halkına zulmeden Esed, sözde DAEŞ'le mücadele için bölgeye gelen emperyalist Rusya'nın, bölgeyi kendi inancı doğrultusunda tahkim etmek isteyen İran'ın desteğini alıyor, hep birlikte Bayırbucak Türkmenlerinin yaşadığı köylere fosfor ve misket bombaları yağdırıyorlar. Üstelik kadın, çocuk, yaşlı demeden sivilleri öldürüyorlar. Zalim Rusya'yı, katil Esed'i, Bayırbucak Türkmenlerini yok etmeye yönelen saldırıları ve katliamlarından dolayı esefle kınıyor, lanetliyoruz. Bayırbucak Türkmenleri başta olmak üzere Suriye'de hayatını kaybeden Türkmen, Arap ve Kürt kardeşlerimize, masum ve mazlum insanlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz."