"Bedenimiz Konuşuyor" Projesi başladı

"Bedenimiz Konuşuyor" Projesi başladı
"Bedenimiz Konuşuyor" Projesi başladı
KARABÜK (AA) - Yenice İlçe Emniyet Amirliğince, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında yürütülen "Bedenimiz...

KARABÜK (AA) - Yenice İlçe Emniyet Amirliğince,  Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında yürütülen "Bedenimiz Konuşuyor" Projesi başladı.

Yenice Meslek Yüksek Okulu'nda düzenlenen açılış programında konuşan Yenice Emniyet Amiri Nuri Turan, proje hakkında bilgi verdi.

Eğitimlerin 1 ay süreceğini vurgulayan Turan, şunları söyledi:

"İlçe Emniyet Amirliği olarak personelin empati duygusunu geliştirme, etkili iletişim ve beden dilini anlama gibi öğrenme şekilleri sayesinde vatandaş ile birebir diyalog halinde olunarak program sonunda vatandaşla etkili iletişim sağlanması amaçlanıyor. Proje kapsamında eğitimden emniyet personeli, jandarma personeli, milli eğitim personeli, yüksekokul öğrencileri ve kurumlarda  çalışan her personel faydalanacaktır. Projenin hazırlanmasında emeği geçenlere, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı'na, eğitim yeri için yardımcı olan Yenice Yüksek Okul Müdürlüğüne, eğitimi veren uluslararası eğitmen Sami Ertuğrul'a teşekkür ediyorum."