Boyuyla Guinness'e girdi ancak sandık başına gidemedi

Boyuyla Guinness'e girdi ancak sandık başına gidemedi
Boyuyla Guinness'e girdi ancak sandık başına gidemedi
- Karabük'te geçen yıl "dünyanın 18 yaş altı en uzun boylu genç kızı" olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren, Weaver sendromu hastası Rümeysa Gelgi, fiziksel durumunu İlçe Seçim Kuruluna bildirmekte geç kaldığı ve sandığın bulunduğu ikinci kattaki sınıfa çıkamadığı için oy veremedi - Gelgi: - "18 yaşına girmiş birey olarak ben de görevimi gerçekleştirmek isterdim. Tabii ki üzüldüm"

KARABÜK (AA) - Karabük'te yaşayan ve geçen yıl 2,13 metrelik boyuyla "dünyanın 18 yaş altı en uzun genç kızı" olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren, Weaver sendromu hastası Rümeysa Gelgi, fiziksel durumunu İlçe Seçim Kuruluna bildirmekte geç kaldığı ve sandığın bulunduğu ikinci kattaki sınıfa çıkamadığı için oy kullanamadı.

Gelgi, gazetecilere yaptığı açıklamada, 1 Ocak 1997 doğumlu olduğunu ve 18 yaşına girmesinin ardından ilk kez milletvekili genel seçimlerinde oy kullanma şansı yakaladığını söyledi.

Safranbolu Altın Safran İlkokulundaki 1049 nolu sandıkta oy kullanması gerektiğini ifade eden Gelgi, şöyle konuştu:

"Fiziksel engelimi İlçe Seçim Kuruluna bildirmekte geç kaldık. Sandığın üst katta olması nedeniyle, oraya çıkamadığım için oy kullanamadım maalesef. Aslında oy kullanmayı çok isterdim. Bu, benim için ilk olacaktı fakat nasip olmadı. İnşallah bu seçimler ülkemiz için hayırlı olur.

Safranbolu Belediye Başkanımız Necdet Aksoy, bizleri telefonla aradı. Oy kullanabilmem için elinden geleni yaptı fakat bazı prosedürler değiştirilemiyor. Bu sene böyle oldu. 'İnşallah bir dahaki seçimlerde' diyelim. 18 yaşına girmiş birey olarak ben de görevimi gerçekleştirmek isterdim. Tabii ki üzüldüm. " 

Gelgi, yoğun olduğu için seçim sürecini takip edemediğini sözlerine ekledi.

Guinness Rekorlar Kitabı'na "dünyanın 18 yaş altı en uzun genç kızı" olarak giren, 2,13 metre boyundaki Weaver sendromu hastası Gelgi'ye geçen yıl 10 Temmuz'da törenle sertifika verilmişti.


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  Altın

  ,

  YAŞ

  ,

  Belediye

  ,

  ilçe

  ,

  genç

  ,

  oy

  ,

  milletvekili