Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı

Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı
Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı
- AK Parti Karabük İl Başkanı Saylar ve TÜED Karabük Şube Başkanı Bulut, mesajı yayımladı

KARABÜK (AA) - AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar ve Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Karabük Şubesi Başkanı Celal Bulut, Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Saylar, mesajında, milletlerin tarihinde sadece o milletin tarihini değil, medeniyetlerin akışını, tarihin yönünü, insanlığın ufkunu da değiştiren çok önemli kilometre taşları bulunduğunu,  Çanakkale Zaferi'nin tarihe altın harflerle yazılmış önemli bir dönüm noktası olduğunu belirtti. 

Çanakkale Zaferi'nin ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün önderliğinde yürütülen istiklal mücadelesinde gösterilen azim, inanç ve kararlılıkla nihai hedefe ulaşılmış ve Türk milletinin hür yaşama kararlığının tüm dünya ülkelerine gösterildiğini ifade eden Saylar, "Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, milletimizin gururu olan Çanakkale Deniz Zaferi'mizin 100. yıl dönümünü kutluyorum" ifadesini kullandı.

TÜED Karabük Şubesi Başkanı Bulut da Çanakkale Zaferi'nin Türk tarih'nin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu vurgulayarak, Çanakkale'nin vatan için yemeyip içmeden, günlük yarım ekmekle şehit olmak için koşarak kanlı sırtta siperlere giren, gerektiğinde yaralı düşmanını bile sırtına alarak siperlere getiren, dünyada emsali görülmemiş Mehmetçiğin asaletinin öyküsü olduğunu kaydetti.