Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karabük'te

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karabük'te
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karabük'te
Erdoğan, Safranbolu'da halka hitap etti: -"Bizim sizden ricamız şu, bir olun, beraber olun, diri olun. Unutmayın, hep birlikte Türkiye olun. Bunu yakalamaya mecburuz. Bu bakımdan bu Çözüm Süreci olayı çok önemli" -"Aman ha Çözüm Sürecimizi tehdit eden bu malum yapılara asla fırsat vermeyin"

ARABÜK (AA) - Cumhurbaşkanı Recep TayyipErdoğan, "Bizim sizden ricamız şu, bir olun, beraber olun, diri olun. Unutmayın, hep birlikte Türkiye olun. Bunu yakalamaya mecburuz. Bu bakımdan bu Çözüm Süreci olayı çok önemli" dedi.

Erdoğan, Safranbolu Belediye Başkanlığını ziyaretinin ardından halka hitap etti.

Karabük'ün tamamına, Başbakanlığı döneminden bugüne kadar yaklaşık 4 milyar liralık yatırım yapıldığını belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

"Tüm bunlar, her şeyiyle bir gerçeği gösteriyor. Demek ki ülkesini unutmayan, ülkesiyle beraber yürüyen, ülkesiyle beraber, hamd olsun, dünyaya bir heyecan veren Türkiye var. Türkiye artık biliyorsunuz, gündemi belirlenen bir ülke değil, Türkiye dünyada gündem belirleyen bir ülkedir. Türkiye artık içine kapanmış bir ülke değil. Hatırlayın, 230 milyar dolar milli gelirle yola çıktık ama şu anda 820 milyar dolar milli gelire ulaşmış bir Türkiye var."

Bu yıl kasımda G20 toplantısına ev sahipliği yapacaklarına işaret eden Erdoğan, Antalya'da dünyanın en ileri ülkelerini bir araya getireceklerini bildirdi.

Erdoğan, ''Onlarla beraber yeni dünyanın özellikle ekonomi anlamında az gelişmiş, gelişmekte olan, gelişmiş ülkeler neler yapacağız ki en az gelişmiş ülkeleri daha iyi bir noktaya taşıyalım, ne gibi yatırımlar yapmamız lazım ki onları daha iyi bir noktaya taşıyalım. Tüm bunların konuşulduğu, görüşüldüğü inşallah bir zirveyi gerçekleştireceğiz'' diye konuştu.

Türkiye'nin G20 ülkeleri arasında yerini aldığını belirten Erdoğan, ''Artık sıradan bir ülke yok. İşte bunlar hep sizinle beraber oldu. Sizinle beraber yürüyoruz, sizinle beraber bunu daha iyi noktaya getireceğiz'' dedi.

Yerli ve yabancı turistleri ağırlayan Safranbolu'nun geldiği noktadan iftihar duyduklarını vurgulayan Erdoğan, bunun daha da iyi olacağını, bütün bu eserlerin yapımıyla, renovasyonu ve restorasyonuyla Safranbolu'nun dünyada konuşulan, halkın sürekli gelip gittiği bir ilçe haline geleceğini söyledi.

Erdoğan, ''Biz sizi seviyoruz, sizinle birlikteyiz, sizinle iftihar ediyoruz. Bizim sizden ricamız şu, bir olun, beraber olun, diri olun. Unutmayın, hep birlikte Türkiye olun. Bunu yakalamaya mecburuz. Bu bakımdan bu Çözüm Süreci olayı çok önemli. Çözüm Süreci için de aman ha Çözüm Sürecimizi tehdit eden bu malum yapılara asla fırsat vermeyin. O bakımdan tek millet diyoruz, tek bayrak diyoruz, tek vatan diyoruz, tek devlet diyoruz'' diye konuştu.