Cumhuriyet Bayramı kutllanıyor

Cumhuriyet Bayramı kutllanıyor
Cumhuriyet Bayramı kutllanıyor
KARABÜK (AA) - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Safranbolu ilçesinde tören düzenlendi. Misak-ı Milli Meydan'ında düzenlenen törende,...

KARABÜK (AA) - 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Safranbolu ilçesinde tören düzenlendi. 

Misak-ı Milli Meydan'ında düzenlenen törende, Kaymakam Murat Bulacak, Garnizon Komutanı İstihkam Kurmay Albay Sedad Arıcan ve Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, vatandaşların bayramını kutladı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kutlama mesajının okunmasının ardından konuşan Kaymakam Bulacak, çetin bir varolma mücadelesinin ardından kazanılan ve Türk milletine armağan edilen en büyük hediyelerden biri olan Cumhuriyetin ilan edilişinin, 92. yıl dönümünü gurur ve coşku içinde kutladıklarını belirtti.

Cumhuriyeti ayakta tutan yegane kuvvetin, milletin kendisi olduğunu ifade eden Bulacak, şunları söyledi:

"Ülkemiz için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan cumhuriyet, getirdiği çağdaş açılımlarla insanımızın ufkunu genişletmiş, ekonomik sosyal ve siyasal hayatımız görülmemiş bir dinamizm kazanmıştır. Türk milleti, cumhuriyeti benimsemiş ve bütün değerlerine sımsıkı sarılmıştır. Cumhuriyetimizin temel hedefi görevlerini yerine getiren haklarını kullanabilen, özgüveni gelişmiş, üretken bireyleri topluma kazandırmak olmuştur."

Daha sonra yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi, öğrenciler tarafından şiirler okundu.

Tören, geçit töreniyle sona erdi.

Yenice ilçesinde de çeşitli törenler düzenlendi.